Zimski sportovi

Jesenice slave, Graz se odvaja

Goran Markuš • ponedjeljak, 30.11.2009.

U vrlo tijesnom susretu za sam vrh ukupnog poretka 99ersi su s dva gola u posljednjoj minuti ipak uspjeli svladati gostujuće Black Wingse i tako pobjegli na sasvim solidnih šest bodova prednosti od ostatka društva u ukupnom poretku EBEL lige. Vrlo zanimljivo bilo je i kod naših susjeda gdje su odličnom igrom hokejaši Jesenica konačno stigli do novih ovosezonskih bodova...

Nakon vrlo ranog gola Stefana Herzoga činilo se kako će 99ersi prilično lako doći do jubilarne 20. ovosezonske pobjede, no gostujući Black Wingsi nisu se predavali što im se konačno isplatilo tek u posljednjim sekundama druge trećine kada Brad Purdie zabija za novo izjednačenje na utakmici.

Iako je Liwestov zgoditak probudio pomalo uspavane hokejaše Graza domaćini nikako nisu uspijevali ponovno preuzeti vodstvo sve dok po 19. puta ove sezone sjajan Warren Norris ponovno ne "trese" protivničku mrežu. Primivši gol u posljednjoj minuti susreta gostujući trener, Kim Collins, nije imao drugog izbora nego vađenjem golmana ubaciti "dodatnog" hokejaša na led. Takvu priliku domaćini mudro koriste i zabivši i treći gol 30-ak sekundi prije kraja utakmice rješavaju pitanje pobjednika.

Vrlo burno bilo je i kod Capitalsa koji su tek nakon produžetka uspjeli svladati gostujuću Albu Volan. Naime, već nakon uvodne dvije minute na semaforu je stajalo 1:1 da bi golom Darcyja Werenke u 13. minuti domaćin preuzeo kako rezultatsku tako i igračku inicijativu.

Iako su u narednih 25 minuta igrački dominirali domaćini nisu uspjeli ponovno zabiti što Alba Volan sjajno koristi i na samom otvaranju treće trećine s dva brza gola prelazi u vodstvo. Gubitak kontrole nad susretom ipak budi Capitalse koji pogotkom Seana Selmsera osiguravaju produžetak u kojem preko Petera Casparssona ipak dolaze do potpuno zasluženog slavlja.

Svoj crni niz uspjeli su prekinuti i hokejaši slovenskih Jesenica koji su se ispred nešto više od tisuću gledatelja protiv KAC-a konačno dočepali novih ovosezonskih bodova. Iako su gosti bili ti koji nešto bolje otvaraju susret pogotkom Todda Elika domaćin preuzima inicijativu.

Nakon što Dieter Kalt zabija za novo izjednačenje u 44. minuti susreta činilo se kako bi KAC ipak kući mogao s osmjehom na licima svojih hokejaša, no s dva pogotka u narednih pet minuta Jesenice se ponovno odvajaju i mirnom završnicom osiguravaju tek peto ovosezonsko slavlje.