Zimski sportovi

Olimpija teško porazila Medveščak

Martina Oštrić • nedjelja, 29.11.2009.

Nakon tri uzastopne pobjede hokejaši Medveščaka doživjeli su novi poraz. Pred prepunom dvoranom Doma sportova svladao ih je izravni konkurent za osmo mjesto koje vodi u doigravanje, ljubljanska Olimpija. Tako su Medvjedi umjesto koraka naprijed napravili dva unatrag...

Dva puta je Medveščak odnosio pobjedu protiv ljubljanske momčadi. Treća pobjeda donijela bi im sedam bodova prednosti pred glavnim konkurentima, čime bi jednom nogom bili u doigravanju, no Olimpija ih je teško porazila. Premda se u prvoj dionici i nije činilo tako.

Prva prilika s igračem više Medvjedima se ukazala u desetoj minuti, kada Jurij Goličič odlazi na dvominutno hlađenje. Zagrepčani u dvije minuti nisu uspjeli matirati Olimpijinog golmana Aleša Silu, no prije nego se kompletna slovenska petorka postavila na ledu, Medveščak je došao do vodstva. Brad Smyth iza gola proigrava Aarona Foxa koji više sretno nego spretno gura pločicu u mrežu i dovodi domaće u vodstvo. S rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Na pauzi je ljubljanski trener svojim momcima izgleda dobro očitao bukvicu, jer su se u drugu trećinu na led vratila neka druga momčad. Momčad koja je danas ne toliko dobrom Medveščaku u pet minuta čak tri puta zatresla mrežu, a još su jedan gol dodali u 38. minuti.

Na asistenciju Travisa Brigleya u 25. minuti Matt Higgins poravnava rezultat. Olimpija je tada već zavladala ledom, a potvrda toga dolazi u 30. minuti. Žiga Pance i Frank Banham proigrali su na plavoj liniji Grega Kužnika koji dovodi goste u vodstvo. Igrači Medveščaka nisu se ni snašli kada je uslijedio novi šok. Samo dvadesetak sekundi kasnije hladan tuš Medvjedima priredio je Aleš Mušič za 1:3.

U 33. minuti domaći su imali gotovo četiri minute igrača više, od čega se nekoliko sekundi igrali 'pet na tri', no ni tu šansu Medveščakovi igrači nisu uspjeli iskoristiti, što su igrači Olimpije znali kazniti. Pance i Banham još su jednom glavni krivci za cijelu akciju, no ovog puta sve su namjestili Juriju Goličiču.

Posljednjih 20 minuta obje su momčadi imale svoje prilike, no promjene rezultata nije bilo.

• Obrisan korisnik29.11.2009. u 22:03
    Svatko svakog može dobiti, to smo se već uvjerili, ima još 27 utakmica i trebaće dati sve od sebe za doigravanje. Ali još uvijek smo 8., zar ne?
  • Obrisan korisnik29.11.2009. u 21:56
    Sve mlijeko što ste dali sad ste prolili,i to baš protiv njih...