1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 28.11.2009, 13:30 h, Stadion Veruda, gledatelja: 3000
Suci: Igor Križarić (Čakovec), B. Križarić (Čakovec), Fegeš (Nedelišće)
Istra 1961
Istra 1961
0:0(0:0) Dinamo
Dinamo

Butina spasio bod Dinamu

Matej Milanović • subota, 28.11.2009.

Prvi susret 16. kola Prve HNL kojeg s u Puli igrali Istra 1961 i Dinamo neočekivano je završio bez golova. Domaći su čak imali jedanaesterac, no Tomislav Butina je obranio loš udarac Šehića i spasio Modre potpune blamaže...

Eldin Mašić
82'
Valdi Šumberac
2
(do 81')
99
Dimitrios Papadopoulos
46'
21
Ivica Vrdoljak
62'
Krunoslav Jurčić

Stadion na Verudi, usprkos očekivanjima, nije bio potpuno pun, no domaći su bez obzira na to krenuli hrabro i pokušali igrati ravnopravno s puno renomiranijim i kvalitetnijim protivnikom. Dinamo je na dvoboj u Pulu došao po sigurnu pobjedu, no prvih 45 minuta pokazalo je da stvari neće baš ići po očekivanjima.

Naime, u prvom poluvremenu nije bilo nekih posebnih prilika. Domaći su bolje krenuli u utakmicu, a Dinamo je nešto ozbiljnije pokušao napraviti u drugoj polovici poluvremena. Obje momčadi su u prvom dijelu imale nekoliko slobodnih udaraca i kornera, no ništa od toga nije ispalo posebno opasno te se u svlačionice otišlo s početnih 0:0.

Na poluvremenu je ušao Papadopoulos za Kramarića, no Grk nije ostavio dublji trag na utakmici. Ključan trenutak susreta dogodio se već u prvoj minuti nastavka. Barbarić je u šesnaestercu srušio najboljeg napadača Istre 1961, Asima Šehića i skrivio najstrožu kaznu. S bijele točke pucao je upravo Šehić, ali je njegov udarac bio jako slab te je Tomislav Butina uspio nogom zaustaviti udarac i spriječiti senzacionalno vodstvo domaćih.

Gosti su do kraja utakmice imali nekoliko prilika. Mandžukićeva šansa rezultirala je samo udarcem iz kuta, a nekoliko izglednih slobodnjaka Dinamo nije znao iskoristiti kako treba. Puljani su pak pri kraju utakmice pali te su samim time teže držali protivnike daleko od gola i još teže su dolazili do prilika. Imala je i Istra jednu dobru priliku, no Roce se na šest metara od Butine nije najbolje snašao glavom.

Ne pretjerano lijepa utakmica završila je tako bez golova i u konačnici obje momčadi mogu žaliti. Istra 1961 imala je najbolju priliku na utakmici. Možda i da su poveli ne bi pobijedili, ali jasno je da bi to bila sjajna prilika i da bi Dinamo tada bio još nervozniji te su domaći mogli stvoriti još pokoju priliku.

S druge strane, Dinamo je u Pulu došao po pobjedu i po kvaliteti i trenutačnoj formi bilo je teško predvidjeti bilo što osim njihovog uvjerljivog slavlja. No, Modri su na Verudi protiv momčadi, koju su u prvom kolu razbili 7:1, odigrali blijedo i čak moraju biti sretni što nisu izgubili.

Istina je da je Istra 1961 odigrala jako dobro i uspješno držala pod kontrolom goste skoro cijelu utakmicu, međutim Dinamo je i takvu Istru trebao pobijediti. Glavni problem Modrih je bio u pristupu susretu i Krunoslavu Jurčiću ostaje otkriti jesu li njegovi igrači previše razmišljali o susretu s Anderlechtom, ili je u pitanju bilo nešto drugo. U svakom slučaju ovakav nastup nije dobar uvod za europski nastup u Bruxellesu.

• Obrisan korisnik30.11.2009. u 10:42
    Neznam samo koliko je to dobro ako Dinamo (ili Hajduk) pokupuje ostalim klubovima "dobre" igrače. Biti dobar u jednom (čitaj "manjem") klubu ne znači biti dobar i u drugom (čitaj "većem"). Uzmimo za primjer Podolskog u Köln-u i Podolskog u Bayern-u, a takvih primjera ima na stotine. Koliko je... [više na forumu]
  • domba5729.11.2009. u 12:35
    Pa dragi Morales, koliko dinamo ulaže u svoju momčad za hrvatske razmjere je barcelona...mislim da se dinamo ove godine trebao prošetat hnl-om a ne oni se muče s istrom i kako onda mogu govoriti da je to europski dinamo?? ne možeš uspoređivat osasunu i istru i barcu i dinamo jel su to potpuno 2... [više na forumu]
    domba57
  • IanZG28.11.2009. u 16:57
    Morales, slazem se da nije blamaza remi kod Istre. Istra je jedna od najslabijih momcadi lige, bila bi sramota doma izgubiti od njih, ali gostujuci remiji su svakodnevnica za najbolje klubove svih liga pa tako i za Dinamo... Pogledajte samo kako je Portsmouth (predmet sprdnje u zadnjih par mjeseci)... [više na forumu]
    IanZG
  • Obrisan korisnik28.11.2009. u 16:54
    nije meni problem što dinamo prosipa bodove gdje ne bi smio, meni je problem što k.jurčić nema uzde ni kontrolu u svojim rukama jer njegovi igrači odigraju kako im puhne, nekad pometu protivnika, nekad popuše ko danas. gdje je tu disciplina i rad trenera pitam ja vas??!
  • Morales28.11.2009. u 16:51
    Norbert...kolike place imaju igraci Barcelone,a kolike place imaju igraci Rubina? Barca je izgubila(to je samo jedan primjer) i time dovela u pitanje svoj prolazak dalje u ligi prvaka...to je isto sramota? ja samo smatram da je to sport i da se takve stvari desavaju,druga stvar da sad dinamo izgubi... [više na forumu]