1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 22.11.2009, 20:15 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 4.200
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek), Davor Batinić (Osijek)

Badelj slomio Karlovčane

Tomislav Pacak, Marin Vuković, Vedran Attias • nedjelja, 22.11.2009.

Dinamo je rutinski odradio neugodno gostovanje u Karlovcu, s 3:1 Modri su slomili prijetnje domaćina da mogu na svom terenu uzeti skalp i drugom velikanu HNL-a, nakon što je u gradu na četiri rijeke zapeo Hajduk...

Enes Novinić
63'

Mauro Matika
87'
20
David Dujanić
88'
Ivica Vrdoljak
89'
Krunoslav Jurčić

Dolazak Dinama bio je prilika za veliku nogometnu feštu u Karlovcu – domaći su tako i pristupili uvodu u utakmicu, u Karlovcu se feštalo cijeli dan, a na tribinama stadiona Branko Čavlović – Čavlek skupilo se oko 4.000 gledatelja, uključujući i oko 1.000 BBB-a. Više nego dovoljno za vrlo lijepu, pravu nogometnu atmosferu.

Utakmica, međutim, nije ponudila veliki spektakl, kao što najčešće i jest slučaj s vrlo organiziranim, čvrstim, ali i uglavnom defanzivno orijentiranim Karlovcem. Nebesko-plavi nisu u prvom poluvremenu uputili niti jedan udarac prema golu Dinama, no dobro su zatvorili prilaze svom golu i u toj ”Viktoriji” na gol Karlovca Dinamo nije uspio stvoriti puno šansi.

Prvu ozbiljniju propustio je Pedro Morales u 23. minuti – s 10-ak metara, iskosa s lijeve strane, ostao je sam, opalio snažno, ali i ravno u dobro postavljenog Ivana Grabovca. Karlovački vratar istaknuo se i u 28. minuti kada je krasnu akciju Dinama pokušao okončati Slepička, no Grabovec izvrsno zaustavlja njegov pokušaj.

Na njegovu žalost, sve dobro učinjeno do tada pokvario je u 30. minuti. Karlovački blok na trenutak je zaboravio na Milana Badelja, ovaj je uputio udarac s 25 metara, a lopta je izmigoljila ispod Grabovca i završila u mreži za 0:1. Odmah potom Dinamo je mogao i udvostručiti vodstvo, no Moralesov udarac s 14 metara u posljednji je trenutak blokirala karlovačka obrana.

U igri Karlovca se nije puno toga promijenilo u nastavku, ali Dinamo je u 55. minuti taj ”bunker” uspio još jednom probiti. Slepička je s desne strane prebacio vratara Grabovca i obranu Karlovca, a na drugoj stativi odlično se snalazi Morales, efektnim volejem u padu šalje loptu u mrežu za 0:2.

Tek tada se Karlovac probudio, premda je i dalje lopta veći dio vremena provodila u polovici domaćih. Međutim, u 64. su konačno i Karlovčani zaprijetili, Štefančić je ubacio za Kovačevića koji puca vrlo slabo, daleko od gola.

Bila je to samo naznaka onoga što dolazi. Pamić je u 72. minuti izveo slobodan udarac nakon nepotrebnog prekršaja Ibaneza, obrana Dinama zaboravila je na Enesa Novinića koji silovito glavom zabija loptu za 1:2 i nadu Karlovca.

Nakon toga se utakmica malo više otvorila, pa smo gledali zanimljivijih 20 minuta. Dinamo je pokušao odmah vratiti ugodniju prednost, no prvo Kramarić, a potom i Sammir, promašuju vrlo izgledne šanse kada su bili sami pred Grabovcem – Kramariću je skinuo domaći vratar, Sammir je iz malo teže situacije promašio cijeli gol.

U posljednjim minutama Karlovčani su pokušali stisnuti, stvorili su par poluprilika, ali Butina nije bio prisiljen na neke intervencije. Otvaranje Karlovca Dinamo je iskoristio u sudačkoj nadoknadi, Kramarić je proigrao Badelja za konačnih 1:3. Modri su tako upisali nova tri boda, učinivši još jedan korak prema naslovu prvaka.

Karlovčani će tako ostati na jednom velikom skalpu, preostaje im bitka s ravnopravnim momčadima za mjesto u gornjem dijelu ljestvice, što će za prošlogodišnjeg drugoligaša biti veliki uspjeh. Dinamo se, pak, može nadati da je ova pobjeda znak da su Modri novu reprezentativnu stanku ovoga puta bolje iskoristili...