Zimski sportovi

Medvjedi i Ledena opet slave

Ivor Krapac • petak, 20.11.2009.

Hokejaši Medveščaka pobrinuli su se prekid niza od četiri poraza u EBEL ligi. Medvjedi su u 24. kolu pred svojim navijačima u već tradicionalno ispunjenoj Ledenoj dvorani Doma sportova s 4:2 nadjačali Vienna Capitalse, koji su u Zagreb pristigli s puno problema u sastavu...

Nakon kraćeg zastoja Medveščak je ponovno pobjednik u EBEL ligi. Medvjedi su trenutno trećeplasiranu momčad natjecanja svladali s 4:2, u potpunosti iskoristivši što su Bečani u razdoblju koje im nije osobito sretno. Ozljede su prorijedile sastav Capitalsa, no i takvog, problemima opterećenog suparnika treba nadigrati, a Medvjedi su to u ovom susretu i napravili.

Početak utakmice Medveščaku nije donio sreću. Francois Bouchard je u trećoj minuti, praktički iz prve prave opasnosti pred bilo kojim golom, u gužvi pogodio za vodstvo gostiju iz Beča, a asistencija je pripisana Danu Bjornlieu.

Vezane vijesti

Nakon lošeg starta, Medveščak je stvorio dosta prilika pred golom Frederica Cassivija, no gostujući čuvar mreže dugo je branio sve što je mogao. Pored toga, domaći su s igračem više uzdrmali i okvir vrata, učinio je to John Hećimović udarcem s lijeve strane, a prijetili su i Guidarelli, Oulette, Seeley... No, rezultat je ostao isti do 17. minute i pogotka Medvjeda s igračem manje.

Poravnanju je prethodila prijetnja Petera Schwede pred Kristanovim vratima, prvo uz obranu Medveščakovog golmana, a zatim s ometanjem Chrisa Powersa zbog kojeg je morao "na hlađenje" na dvije minute. Ipak, pokazalo se da je to isključenje njihovog igrača domaćima bilo sretno - T.J. Guidarelli je u 17. iskoristio pogrešku Bečana, došao do paka u napadačkoj trećini i udarcem s desne strane ostavio Cassivija bez većih izgleda. Asistencije su upisane Ouletteu i Sandrocku.

U drugoj trećini Medvjedima nije trebalo puno vremena za dolazak do vodstva. Brad Smyth je u 24. minuti okrunio lijepu akciju s igračem više koju je započeo Robby Sandrock, a dodavanjem strijelcu nastavio Alan Letang, no tih 2:1 za Medvjede trajalo je oko tri minute. Dan Bjornlie je s gostujućim igračem više potegnuo s plave linije i zabio za 2:2, rezultat koji se nije promijenio do kraja trećine.

Prilika za novi gol bilo je na obje strane. Sertich je u 31. minuti nakon prodora po lijevoj strani pogodio stativu i podignuo ruke misleći da je gol, no nakon pregleda snimke suci su prelomili da pogotka nije bilo, a i gosti su imali sličnu situaciju, samo bez provjeravanja snimke. U 38. minuti se nakon gužve pred golom Medvjeda pak našao iza Kristanovih leđa, ali sudačka trojka nije ga priznala zbog ometanja golmanskog prostora.

Gostujuće poteškoće sa sastavom u potpunosti su došle do izražaja u posljednjih 20 minuta. Medvjedi su nametnuli jak pritisak i sve češće prijetili Cassiviju, koji je branio sve što je mogao, a nešto su domaći i promašili, no u 51. minuti Austrijancima više nije bilo spasa. Alan Letang je u prilici za šut s plave linije odabrao proigravanje na Guidarellija na lijevoj strani, što se pokazalo kao ispravan izbor - T.J. nije promašio, zakucao je pak u gostujuću mrežu i doveo Medvjede do 3:2.

Vienni tada više nije preostalo ništa drugo nego riskirati i napasti, u tom pritisku se s nekoliko obrana istaknuo Kristan, a "točka na i" dogodila se kad su u posljednje dvije minute gosti izvukli golmana i uveli dodatnog napadača. Aaron Fox je u praznu mrežu zabio za konačnih 4:2.

Nakon "bronhija" u obliku domaće pobjede, Medveščak u idućem kolu u nedjelju ide na novo gostovanje. U Austriji ih čeka Villacher SV.

• Obrisan korisnik21.11.2009. u 20:13
    Medvedi, medvedi stadion vas bodri, zig zag medveščak, zig zag medveščak.
  • Obrisan korisnik21.11.2009. u 10:32
    ludlo
  • Obrisan korisnik21.11.2009. u 00:49
    Nisam niš drugo ni očekivao osim pobjede. To Medvjedi, samo čekam finale EBEL lige Medveščaka, a nezanima me tko je na suprtotnoj strani, samo znam da postajemo PRVACI! ;)
  • Obrisan korisnik20.11.2009. u 21:46