Zimski sportovi

Jesenice se osvetile Medveščaku

Krešimir Ferlak • nedjelja, 15.11.2009.

U 22. kolu EBEL lige Medveščak je poražen u Jesenicama sa 3:1. Bila je to slatka osveta slovenskog predstavnika, jer su ih Medvjedi već dva puta dobili ove sezone. Danas Medveščak nije bio na razini i doživio je zaslužen poraz...

Nakon prilično loše predstave Medveščaka u Mađarskoj, naš predstavnik je tražio bodove u Sloveniji. Medvjedi su već ranije u prvenstvu slavili u Jesenicama, a sada je pred njima praktički stavljen imperativ pobjede. Naime, Medveščak i dalje drži osmu poziciju, zadnju koja vodi u doigravanje, ali Olimpija igra sve bolje i opasno se približava. Jesenice sa samo sedam bodova drže začelje poretka i svaki bod bi im mnogo značio za podizanje samopouzdanja.

Pošto se ekipe vrlo dobro poznaju, nije bilo početnog ispitivanja snaga, a Medvjedi su počeli sa nekoliko vrlo dobrih pokušaja. Nisu ni domaćini bili bezopasni, ali velikih prilika u početku ipak nije bilo. U desetoj minuti domaći hokejaši dobili su prvu priliku sa igračem više, ali Zagrebačka momčad se uspješno obranila. Ubrzo nakon toga je i Medveščak imao igrača više, ali pogodaka i dalje nije bilo. Do kraja prvog perioda vidjeli smo još po jedno isključenje na svakoj strani, ali mreže su i dalje mirovale

Vezane vijesti

Početkom drugog perioda Jesenice su u novoj šansi sa igračem više stvorile nekoliko jako dobrih prigoda, ali Robert Kristan je opet bio na visini zadatka, a u jednoj situaciji spasila ga je i vratnica. Domaćini su nastavili sa pritiskom, ali i nakon pola regularnog vremena i dalje nismo vidjeli pogodak. Ipak, u 35. minuti domaćini su poveli. I to sa igračem manje! Robby Sandrock je pogriješio, u kontru se sam sjurio Andrej Hebar i prevario Kristana za vodstvo Jeseničana.

Taj pogodak je dao dodatnu snagu domaćinima i već dvije minute kasnije su povećali svoje vodstvo. U jednoj gužvi pred vratima Medveščaka najbolje se snašao Žiga Jeglič i zabio za 2:0. No, niti tu nije bio kraj lošim minutama za našeg predstavnika. Samo minutu kasnije Robert Robins je krasnom minijaturom prevario Kristana i domaćini su otišli na tri pogotka prednosti. Medveščak je tako nakon dva perioda bio u jako teškoj poziciji, ali već su ranije pokazali da se mogu vratiti iz zaostatka.

Međutim, ovoga puta nije išlo. Medveščak nije odigrao dobru utakmicu, a i kada su imali dobre šanse, nisu ih znali iskoristiti. Gotovo dvije minute su igrali sa čak dva igrača više, ali nisu stigli do pogotka. Mike Ouellette je pogodio stativu iz blizine na praktički prazan gol i to dovoljno govori. Bilo je dosta i nervoze na ledu pa smo vidjeli i tučnjavu Robinsa i Conrada Martina, a napadač Jesenica je dobio kaznu do kraja utakmice.

Ipak, dvije i pol minute prije kraja John Hećimović je iz blizine zabio i smanjio na 3:1. Bio je to samo počasni pogodak i bodovi su ostali u Jesenicama. Treba reći da su domaćini zasluženo slavili, Medveščak nije bio na pravoj razini. Priliku za popravak ima već u utorak kada se nakon tri tjedna vraćaju u Dom sportova, a na noge im dolazi Red Bull Salzburg.