Zimski sportovi

Prvaci Linzu uskratili vrh

Borna Rupnik • ponedjeljak, 26.10.2009.

Tri preostale utakmice nedjeljnog programa obilovale su pogocima, a porazi Albe Volan i Jesenica ponovno su išli na ruku našem Medveščaku. U austrijskom obračunu KAC je odnio bodove iz Linza...

Slovenske Jesenice reprizirale su scenarij iz prošlog kola kada su protiv favoriziranih gostiju iz Austrije prokockale minimalno vodstvo. Ovoga se puta radilo o Grazu, a vodeći je pogodak postigao Remar u 20. minuti.

99ersi su preokrenuli već u drugoj trećini preko Healeya i Daya, a pobjedu gostiju potvrdili su Herzog i P. Harand u posljednjoj dionici susreta. Graz je tako pobjegao Linzu na čelo poretka s dva boda viška.

Vezane vijesti

Linz je, naime, po prvi puta ostao sasvim praznih ruku na svom terenu. U sadržajnom je susretu bolji bio aktualni prvak iz Klagenfurta. KAC je poveo 2:0 pogocima Craiga i Hagera da bi početkom druge trećine Matthiasson smanjio rezultat.

Schellander je potom povisio na 3:1, a maksimalnu neizvjesnost prije ulaska u završnih 20 minuta vraća Ibounig. No, KAC se nije dao zbuniti: Craig svojim drugim, odnosno Hager svojim drugim i trećim pogotkom povisuju na nedostižnih 6:2, a tek je Oberkofler na samome kraju Linzu ublažio gubitak bodova.

Trećeplasirani Vienna Capitalsi polako su, ali sigurno lomili otpor mađarskog predstavnika i došli do četvrte uzastopne pobjede. Rotterov je gol s početka anulirao Ladanyi, ali Bouchard i opet Rotter usmjeravaju dvoboj u očekivane vode.

Peterdijev je trud za 3:2 pao u vodu nakon brzog uzvrata Nagelera, a Kranjc je jednako brzo reagirao i nakon Tokajijevog gola. Konačnih 6:3 postavio je Bouchard šest minuta prije isteka vremena.