Zimski sportovi

Sjajan shopping Medveščaka u Grazu

Borna Rupnik • petak, 23.10.2009.

Medveščak opet slavi - Zagrepčani su nakon velike pobjede nad KAC-om na svom terenu svladali i Graz 99erse na gostovanju. Bilo je tijesno, ali hrvatski će predstavnik kući pjevajući, s 3:2 u džepu, a to je ujedno i prvi poraz Graza na domaćem terenu...

Medveščak se u Graz uputio s nužnom dozom opreza jer je krenuo na gostovanje kod jedne od vodećih momčadi lige. 99ersi su vrlo brzo opravdali svoju reputaciju i rano stigli do početne prednosti. U trenucima kada su ponajbolji Medveščakovi igrači Brad Smyth i Thomas Guidarelli sjedili na klupi za kažnjene, Jean Phillipe Pare okončao je akciju Rodneya Jarretta i Markusa Peintnera za 1:0.

Graz je u prvoj trećini imao više od igre, pri čemu je slovenski vratar na golu Medvjeda, Robert Kristan, skupio čak 17 obrana. Ipak, prije odlaska na prvi odmor hrvatski se predstavnik vratio u igru. U 17. minuti John Hećimović, Andy Sertich i strijelac Conrad Martin koriste priliku s igračem više te u drugu dionicu ulaze u rezultatskom egalu.

To je ohrabrilo Zagrepčane koji su prvo obranili preostalu minutu kazne Miroslava Brumerčika, a već u trećoj minuti nastavka stigli do vodstva. Vrijedan zgoditak za Medveščak postigao je domaći dečko Marko Lovrenčić na dodavanje Aarona Foxa. Unatoč nepotrebnoj pogrešci i ulaska previše igrača na led sredinom trećine, sastav Enija Sacilotta uspio je i povećati svoju prednost.

Tri minute prije drugog predaha novopridošli je Kanađanin Smyth povisio na neočekivanih 3:1. Asistencije su upisali Joel Prpić i Michael Novak. Domaći trener Bill Gilligan stoga je na početku trećeg dijela na klupi ostavio prvog čuvara mreže Fabiana Weinhandla i uveo Sebastiana Charpentiera kako bi prodrmao momčad.

I uspio je u toj namjeri jer je nakon samo šest minuta igre Christoph Harand smanjio na 3:2. Ponovno su upleteni bili Rodney Jarrett i strijelac prvog gola Jean Phillipe Pare. Uslijedila su teška vremena za goste - posljednjih su desetak minuta gostovo neprestano igrali s igračem manje.

Međutim, Graz to nije znao pretvoriti u izjednačenje i moglo je početi veliko i važno Medveščakovo slavlje. Ta pobjeda vrijedi dvostruko jer su večeras poraženi i Jesenice i Olimpija i Alba Volan, svi redom kandidati za mjesto u doigravanju na koje računa i zagrebački sastav. Medvjedi već u nedjelju igraju sljedeću utakmicu, upravo protiv Olimpije u Ljubljani.