1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 18.10.2009, 20:15 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 5.000
Suci: Andrej Burilo, Conjar, Grgić (svi Osijek)
Hajduk
Hajduk
0:1(0:1) Šibenik
Ermin Zec 43'
Šibenik

Šibenik prizemljio nezainteresirane "bile"

Bernard Jurišić • nedjelja, 18.10.2009.

Nakon Dinama jučer, poraz je u 11. kolu T-com 1. HNL doživio i Hajduk. Šibenik je pogotkom Ermina Zeca slavio na Poljudu i srušio snove Hajdukovaca o povratku u vrh...

Rafael Paraiba
46'
Ivan Božić.
65'
8
Ivan Elez
78'
5
Alvin Karadža
84'
Branko Karačić

Hajdukovci su u susret krenuli žestoko, kao da su se htjeli što prije riješiti briga i spremiti tri boda u džep. No, samo je osam minuta trajao pritisak iz kojeg su Šibenčani izašli čiste mreže i nakon toga uspostavili terensku ravnotežu do poluvremena.

Anas i Ahmad Sharbini prijetili su u početnim minutama, no tek u 17. minuti mlađi je brat bio u stopostotnoj prigodi. Ahmad mu je idealno poslužio loptu na pet metara, nikoga nije bilo ispred Anasa osim već savladanog Blaževića, no Hajdukov je reprezentativac samo okrznuo loptu i uhvatio se za glavu.

Točno deset minuta kasnije drugu stopostotnu prigodu promašio je i njegov stariji brat. Skoko mu je idealno dostavio loptu na pet metara, no Ahmad Sharbini ju je samo mlako proslijedio prema Blaževiću, koji je prihvatio ponuđeni poklon.

Dvije prokockane stopostotne prigode bile su prvi dio klasičnog nogometnog "pravila". Šibenik je primirio igru čije se težište premjestilo na sredinu igrališta, a onda su iz prve i jedine prigode u prvom dijelu došli do vodstva.

Alispahić je prošao po lijevom boku i pronašao Ermina Zeca u srcu kaznenog prostora. Ovaj je stigao primiti loptu, prevariti Šerića i plasirati je iza nemoćnog i promrzlog Subašića za 0:1. Iznenadno vodstvo u najbolje vrijeme za goste, neposredno prije odmora.

U svlačionici je Reja ostavio Ahmada Sharbinija, a u igru poslao drugog oporavljenika Rafaela Paraibu. Nakon nekoliko minuta morao je obaviti i drugu izmjenu, ozlijeđenog stopera Maloču zamijenio je Pandža.

Međutim, ništa Hajdukovoj igri nije donio ulazak Paraibe, Šibenik je uspješno zatvorio sve puteve prema svojim vratima. Anas Sharbini bio je najlošiji igrač na travnjaku, spor, gotovo nezainteresiran, što je splitska publika "nagradila" bučnim koncertom zvižduka prigodom njegovog izlaska.

Cernatov pokušaj s 20-ak metara u 85. minuti bilo je sve što su Hajdukovi profesionalci stvorili u drugih 45 minuta. Nisu niti zagrijali dlanove šibenskog vratara Blaževića, niti zaslužili išta drugo osim poraza u večerašnjoj utakmici. Mogli su u sudačkoj nadoknadi primiti i drugi gol, no Husmanijev udarac Subašić je skrenuo u gredu.

Šibenik je tako obranio peto mjesto na ljestvici, a Hajduk se vratio dva koraka unatrag. Vrh ljestvice i dobra atmosfera uoči derbija s Dinamom u Splitu sad su daleko od splitske svlačionice. Štimčev Zagreb ponudio im je da se približe Dinamu za tri boda, a na kraju su Šibenčani Hajduku pobjegli za toliko.