Zimski sportovi

Težak poraz Medveščaka u Salzburgu

Martina Oštrić • utorak, 13.10.2009.

Nakon domaćeg poraza od mađarske Albe u nedjelju, hokejaši Medveščaka nastavili svoje natjecanje u EBEL ligi. 13. kolo, kao doduše i ono prethodno, bilo je nesretno za zagrebačku momčad. Na domaćem terenu svladao ih je Red Bull iz Salzburga s visokih 9:3...

Medveščak je u goste Red Bullu iz Salzburga otišao s nadom u dobar rezultat, kako bi se sami sebi, ali i navijačima, ispričali za poraz u produžetku u zagrebačkoj utakmici u devetom kolu. Da se u Medveščaku 'nešto' događalo posljednjih dana dokazuje i činjenica da se trener Enio Sacilotto odlučio na promjenu golmana, pa je umjesto odličnog Roberta Kristana među vratnice stao hrvatski proizvod, Vanja Belić.

U prvoj dionici utakmice ništa nije odavalo da će poraz od najskuplje momčadi lige biti ovako težak. Golijadu je započeo Michael Siklenka već u trećoj minuti. Medvjedi su do 16. minute uspjeli odolijevati napadima domaćina, no tada stvari u svoje ruke uzima Jonathan Filewich i povisuje rezultat. Do kraja prvog dijela John Hećimović je uspio smanjiti rezultat na 2:1, i ostaviti Medveščak u nadi za dobar rezultat u drugom dijelu.

Vezane vijesti

No to se nije dogodilo. U drugoj trećini domaćini su prebacili u višu brzinu i čak četiri puta pak je našao put do mrežice Belićevog gola. Manuel Latusa iskoristio je Powersovo dvominutno sjedenje na klupi za kažnjene i u 24. minuti povećao prednost domaćih. Sedam minuta kasnije Steven Regier, ovaj put s igračem manje za Salzburg, povećava rezultat, a isti igrač pogodio je i šesti Red Bullov gol. Između dva njegova, po drugi se put na utakmici u strijelce upisao i Jonathan Filewich u 34. minuti.

Unatoč rezultatu od 6:1, Medvjedi nisu gubili nadu, te u posljednju trećinu ulaze novim golom. Samo minutu i pol u igre u posljednjoj dionici bilo je dovoljno Robbyju Sandrocku da postigne drugi gol Medveščaka na utakmici.

Tri minute potom Austrijanci su, preko Martina Ulmera anulirali Sandrockov gol, a na isteku 46. minute Andy Sertich još jednom smanjuje na 7:3. Više od toga Medvjedi očito nisu mogli, jer su domaćini do kraja utakmice poentirali još dva puta. U strijelce se upisao Michael Schiechl u 50. minuti, te drugi put na utakmici Siklenka u 52.

Osim golova, utakmicu u Salzburgu obilježila su i mnogobrojna isključenja, pa su hokejaši Medveščaka sakupili 18 minuta, dok su domaćini sveukupno 35, od čega je samo Kelseyu Wilsonu pripalo 25 minuta.

Sljedeće kolo EBEL lige na rasporedu je u petak, kada će Medveščak nove bodove tražiti protiv Liwesta iz Linza.