Zimski sportovi

Vienna lako protiv Medveščaka

Krešimir Ferlak • utorak, 06.10.2009.

U desetom kolu EBEL lige Medveščak je poražen na gostovanju kod Vienna Capitalsa s visokih 5:1. Bečani su otpočetka kontrolirali susret i nisu dali priliku za nikakvo iznenađenje.

Nakon šest uzastopnih poraza, od kojih su tri bila u produžetku, pa su osvojena tri boda, hokejaši Medveščaka su drugi krug započeli u Beču kod Vienna Capitalsa. Bečani su prije tjedan dana odličnom igrom slavili s 5:2 u Ledenoj i bilo je jasno da će biti jako teško vaditi se na njihovom ledu. Vienna nije dopustila iznenađenje i slavili su prilično lako s uvjerljivih 5:1.

Na prvi pogodak se nije dugo čekalo. Nažalost, pao je u mrežu Medveščaka. Igrala se tek četvrta minuta utakmice, a zabio je Daniel Nageler nakon dodavanja slovenskog reprezentativca Marcela Rodmana. Medvjedi su nakon toga počeli raditi prekršaje, a domaćinima nije trebalo dugo da to iskoriste. Već u osmoj minuti, u situaciji s igračem više, na 2:0 povisio je Benoit Gratton. Do kraja perioda Conrad Martin je još dva puta dobio dvije minute hlađenja, ali srećom rezultat se u prvih dvadeset minuta više nije mijenjao.

Nastavak nije donio mnogo novoga. Ponovno pritisak domaćina i već nakon dvije minute pločica je opet iza Roberta Kristana. Strijelac je bio branič Darcy Werenka, kapetan Capitalsa, za kojeg smo već prije tjedan dana u Domu sportova mogli zaključiti da je paklen igrač. To je dokazao i na ovoj utakmici, kada je pet minuta kasnije postigao svoj drugi pogodak na susretu i četvrti svoje ekipe. Nakon tog pogotka na vrata je umjesto Kristana ušao Vanja Belić. Trener Medveščaka, Enio Sacilotto, vjerojatno je želio malo odmoriti prvog vratara Kristana jer je raspored lige vrlo zgusnut.

Belić se vrlo dobro držao na golu sve do 48. minute kada igrači Medveščaka rade pogrešku i dopuštaju domaćinima da s igračem manje postignu novi pogodak. Činilo se da je ovo prilika za Medvjede da postignu barem počasni pogodak, ali dogodio se najgori mogući scenarij i Vienna Capitalsi su otišli na 5:0. Medvjedi su ipak stigli do tog počasnog pogotka, a postigao ga je Jeff Corey u 53. minuti i barem malo ublažio poraz.

Na kraju, Medveščak je doživio očekivan poraz, no ipak treba reći da smo očekivali barem veći otpor Medvjeda, ali nažalost, čini se da nije bilo snage za to. Međutim, stanke nema i Medveščak već za tri dana gostuje u slovenskim Jesenicama. Upravo protiv njih je naš predstavnik otvorio sezonu pobjedom, pa možda baš tamo počne nova pobjednička serija. Držimo palčeve da bude tako.