Zimski sportovi

Medvjedi ostali bez snage

Ivor Krapac • utorak, 29.09.2009.

Hokejaši Medveščaka doživjeli su četvrti uzastopni poraz u EBEL ligi, ovog puta u regularnom vremenu. Vienna Capitalsi odnijeli su puni plijen iz Ledene dvorane Doma sportova, a porazu je značajno doprinio pad snage Medvjeda u zadnjih 20 minuta, ovog utorka jednostavno nije bilo dovoljno igrača...

Navijači na nogama i pjesma s tribina u završnici utakmice, kada se više nije mogao izbjeći poraz, rekli su dovoljno. Hokejaši Medveščaka pružili su koliko mogli, no izostanci Mikea Prpicha, Marka Lovrenčića, kapetana Alana Letanga i otprije Mate Mlađenovića nisu se dali nadoknaditi. Gosti iz Beča, protiv kojih bi posao bio jako težak i da su Medvjedi bili kompletni, uzeli su ponuđeno i s 5:2 zadovoljni otišli iz Zagreba.

U prvih pet minuta dominirali su gosti iz Beča, no na sreću Medvjeda, Robert Kristan je u tom razdoblju bio koncentriran i obranio nekoliko udaraca, od kojih je najopasniji bio onaj Rafaela Rottera nakon nešto više od minute prve trećine. Domaći su došli na svoje kada je krenula serija isključenja u kojoj su lošije prošli gosti iz Austrije.

Vienna je u početnoj trećini imala ukupno 10 minuta isključenja, a jednu od prilika s čovjekom više Medveščak je i iskoristio. Stasiti Joel Prpic se u osmoj minuti dobro snašao pred golom Frederica Cassivija i na asistenciju Jeffa Coreyja i T.J. Guidarellija razveselio ponovno ispunjene tribine Ledene.

Uslijed serije gostujućih isključenja, Medvjedi su i pored tog gola imali dosta prilika, često su boravili u suparničkoj trećini, no obrana austrijske momčadi i raspoloženi Cassivi na vratima pobrinuli su se da nakon prvih 20 minuta ostane na 1:0. Sveukupno, domaći su imali razloga biti zadovoljni, dobro su odigrali prvu dionicu utakmice.

Druga trećina donijela je puno čišću igru, manje isključenja i prekida, a dobra vijest bila je što Medvjedi u tom periodu i dalje nisu popuštali protiv jake gostujuće momčadi. Vienna je poravnala u 22. minuti, nekoliko sekundi nakon što je Conrad Martin morao na klupu za kažnjene zbog isključenja, čime su snage na ledu izjednačene s obzirom da je Bečanima nešto ranije na dvominutno "hlađenje" poslan Philippe Lakos. U svemu tome najbolje se snašao Sean Selmser, koji je zabio za 1:1 na asistenciju Werenke i Rottera.

No, već u 26. minuti ponovno se slavilo na tribinama. Andy Sertich uz asistenciju Johna Hecimovica i Mislava Blagusa vraća Medvjede u vodstvo, ali nažalost za domaće, ta prednost nije trajala dugo. U 28. minuti Darcy Werenka je iskoristio gostujućeg igrača više i iz blizine svladao Kristana, a asistenti su bili Benoit Gratton i Marcel Rodman.

Drugih deset minuta druge dionice prošlo je s izmjenama akcija na obje strane i dosta posla za vratare Kristana i Cassivija. No, nisu bile samo obrane, u pamćenju je ostao i promašeni zicer Davida Rodmana kada je išao jedan na jedan s Kristanom, Medvjedi su tu imali dosta sreće.

Ipak, posljednjih 20 minuta donijelo je pad, moglo bi se reći, logičan pad s obzirom na nekompletnost zagrebačke momčadi. Gosti su postupno preuzimali kontrolu, a sve su riješili u nešto više od 11 minuta do kraja pogocima Seana Selmsera (49.), Marcela Rodmana (51.) i Francoisa Boucharda (56.).

Šteta zbog pada potkraj utakmice i poraza, no završnu sliku nitko neće moći izbrisati. Medvjedi su se borili do kraja i navijači su to prepoznali.