1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 23.08.2009, 20:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 3.500
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Dalibor Conjar (Osijek), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška)
Zadar
Zadar
0:0(0:0) Dinamo
Dinamo

Zadar zaustavio Dinamov niz

Branimir Korać • nedjelja, 23.08.2009.

U borbenoj utakmici u Zadru Dinamo nije uspio uzeti sva tri boda. Susret je završen bez pogodaka, Dinamo je ostao na vrhu ljestvice, ali bez nastavka pobjedničkog niza. Na kraju je remi bio i najpravedniji ishod prema prikazanom na travnjaku...

Antonio Mršić
58'
14
Ivan Ćurjurić
66'
11
Semiran Cela
83'
Dimitrios Papadopoulos
57'
Krunoslav Jurčić

Gostovanje u Stanovima uvijek je za Dinamo bilo vrlo neugodno. Tako je bilo i sad, unatoč dominantnoj igri u prva četiri kola, vodećoj poziciji na ljestvici uz impresivnu gol razliku, Dinamo iz Zadra odnosi samo jedan bod.

Kruno Jurčić najavio je promjene u sastavu u odnosu na onu momčad koja je svladala Hearts te su slijedom toga van momčadi ostali ozlijeđeni Etto te Papadopoulos i Sammir. Priliku u napadu dobili su Slepička i Sivonjić, no nisu oduševili i napravili su korak nazad u borbi za mjesto u prvih 11.

Od početka susreta Dinamo se pokušao nametnuti borbenom domaćinu, ali nije bilo rastrčanosti kao u prošlim susretima i teško su Modri stvarali prilike.

U 15. minuti Zagrepčani su bili blizu pogotka. Milan Badelj dobro je izvana potegao, Ježina je krajnjim naporom reagirao i odbio loptu u gredu.

Bili su to trenuci potpune Dinamove dominacije, a do nove prilike čekalo se sedam minuta. Tada Lovren hvata na spavanju zadarsku obranu i pronalazi u šesnaestercu usamljenog Moralesa, no on je vrlo neprecizan i puca preko gola.

Nakon tog promašaja Moralesa, Dinamo više nije ozbiljno zaprijetio u prvih 45 minuta. U završnici prvog poluvremena opasniji su bili domaćini koji su prijetili preko Alimanovića i posebice Marina Ljubičića čiji je udarac zaustavila vratnica.

Očekivalo se više uzbuđenja, ali i pogodaka u drugom poluvremenu, međutim drugih 45 minuta proteklo je u jalovim napadima ponajprije gostiju.

Dok je Dinamo pokušavao zaprijetiti vrlo dobrom Ježini, Mršić je došao u priliku u 71. minuti iz kontranapada, no nije uspio postići pogodak u vrlo dobroj situaciji.

Prava uzbuđenja uslijedila su u samoj završnici. U sudačkoj nadoknadi Papadopoulos je odlično pucao glavom, ali loptu je zaustavila vratnica da bi u kontri na drugoj strani Ćurjurić mogao šokirati goste, ali Tomečak je u posljednji trenutak izbio loptu.

Zadrani na kraju ipak zasluženo uzimaju bod. Nakon što su u Splitu iznenadili Hajduk i slavili 1:0, sada su u Stanovima remizirali i s Dinamom pokazavši kako su ozbiljnija ekipa nego što su neki mislili.