1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 15.08.2009, 20:00 h, Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja: 2000
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška) i Hrvoje Menđušić (Vinkovci)
Šibenik
Šibenik
0:0(0:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Rodić gostima donio bod

Ivana Jurica • subota, 15.08.2009.

Bez pogodaka, odnosno podjelom bodova završio je susret Šibenika i Slaven Belupa. Domaći trener Branko Karačić startao je tako remijem na klupi šibenskog prvoligaša. Dobroj utakmici nedostajali su samo pogoci, a pobjedi su puno bliže bili Šibenčani. Ali rješenje za odličnog Rodića na gostujućem golu nisu imali...

Mladen Jurčević
60'
8
Ivan Elez
72'
21
Ivan Božić.
83'
Zlatko Dalić

Prvu dobru akciju na utakmici kreirali su gosti. Maras je poslao loptu za Vručinu, ali brži od njega bio je domaći vratar Blažević. Dvije minute kasnije uzvraća i Šibenik. Alispahić je izveo korner, a stoper Budiša u odličnoj prilici puca visoko preko gola. Za goste ponovno pokušava Vručina, ali i iz tog dvoboja Blažević je izašao kao pobjednik. Samo minutu kasnije bilo je opasno u domaćem kaznenom prostoru: Csizmadia je ubacio, ali na drugoj strani nije bilo nikoga da dobar ubačaj pošalje u šibensku mrežu.

Nakon početne dominacije gostiju Šibenik postaje sve bolji. U 16. minuti dobro je ubacio Medvid, ali ispred raspoloženog Dajića loptu kupi gostujući vratar Rodić. Tri minute kasnije nova dobra prilika za domaće. Zec je ubacio s desne strane, ali njegov sugrađanin Alispahić bio je za malo prenizak za tu loptu. Kako je vrijeme odmicalo domaćini su i dalje tražili put do Rodićeve mreže, dok su gosti uglavnom bili orijentirali prema nazad s tek rijetkim izletima pred Blaževića.

Austrijanci pratili Zeca

Kao što je bilo i najavljeno Ermin Zec zauzeo je svoje mjesto u početnom sastavu Modrih. S tribina ga je pratio skaut Red Bull Salzburga. Bio je zadovoljan njegovom igrom, ali i igrom mladih Ademija i Husmanija koji su odigrali jako dobru utakmicu.

Dvojica 18-godišnjaka u potpunosti su neutralizirali daleko iskusniji vezni red gostiju Posavec – Poldrugač – Šafarić.

U 26. minuti dobru su kombinirali Medvid i Ademi, Medvid je ubacio s lijevog boka, ali ispred Dajića ovog je puta kvalitetno reagirala gostujuća obrana. Minutu kasnije izravno iz slobodnog udarca pokušava Bačelić-Grgić, Rodić se ne da iznenaditi – vadi loptu ispod grede i šalje je u korner. Odmah nakon toga, poslije dugo vremena, javljaju se i gosti. Pokušava Šafarić izdaleka, ali nema problema za Blaževića.

Do kraja poluvremena još dvije prilike domaćih. U 43. minuti centaršut Dajića u pogodak škaricama pokušava pretvoriti Zec, ali promašuje loptu, ona dolazi do Medvida koji iz prve puca i ne pogađa. Odmah nakon toga Ademi oduzima loptu Bijelima iz Koprivnice, dodaje Zecu, on gađa skroz iskosa s ruba kaznenog prostora. Ideja je bila jako dobra, ali otišlo je za malo pored vrata. Na poluvrijeme se tako otišlo praznih mreža.

I u nastavku su Šibenčani bili ti koji su diktirali tempo i stvarali prilike, a akcije gostiju prema naprijed bile su još rjeđe nego u prvom poluvremenu. U trećoj minuti nastavka Medvid je dugom loptom u priliku izbacio Zeca koji puca iz prve, ali Rodić se ne da iznenaditi. Idućih 15-ak minuta ništa se značajnije nije događalo. Sve do 67. minute kad opet dobro funkcionira veza Alispahić – Zec. Potonji puca, ali obrana Slaven Belupa loptu šalje u korner.

Deset minuta kasnije sumnjiva situacija u kaznenom prostoru gostiju. Zec je pao nakon kontakta s jednim braničem gostiju, ali sudac Ljubičić nije se oglasio. Izazvalo je to opravdane prosvjede domaće publike, jer ako je bio prekršaj, a s tribina se činilo da jest, trebao je pokazati na bijelu točku, a ako sudac prekršaj nije vidio Zecu je trebao pokazati žuti karton zbog simuliranja. Budući da je Zec jedan žuti imao od ranije to bi mu bio i isključujući. Bilo kako bilo, sudac je definitivno pogriješio u ovoj situaciji. No, nisu to bile njegove jedine greške. Imao je apsolutno nejednak kriterij kod dodjele žutih kartona. Šibenčani, koji su praktički cijelu utakmicu napadali, dobili su četiri kartona (potpuno opravdano), a gosti nisu dobiti niti jedan! A s obzirom na prikazano i grube prekršaje koje su radili trebali su ih dobiti i više nego domaćini.

U spornoj, 77. minuti, još su jednu dobru priliku stvorili domaćini. Elez je dodao Zecu čiji je udarac Rodić obranio, u nastavku akcije Alispahić je pokušao, ali udarac mu je blokiran. Jednu jedinu, ali vrlo opasnu priliku, imali su gosti. U 80. minuti Posavec je izveo slobodan udarac, na drugoj stativi sam je bio Vručina koji puca, ali lopta odlazi pored gola.

Krenuo je nakon toga domaći trener Karačić na sve ili ništa. Zecu i Dajiću pridružio je i još jednog napadača Božića, ali promjene, barem u rezultatskom smislu to nije donijelo. Imali su domaćini nekoliko ubačaja i šansi iz prekida, ali Rodić, do kraja utakmice, nije bio na većim iskušenjima.

Na borbenosti, agresivnosti i trci tijekom svih 90 minuta Šibenčanima se ne može zamjeriti. Nedostajao je samo pogodak da ukupni dojam bude potpun. Slaven je razočarao. Tek nekoliko poluprilika za momčad koja je do jučer igrala u Europu. Daleko premalo.