1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 24.07.2009, 20:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 1500
Suci: Alan Gerek (Zabok), Damir Volf (Rijeka), Robi Kezele (Rijeka)

Mario Lešković • petak, 24.07.2009.

Na otvaranju nove prvoligaške sezone Inter i Varteks su u Zaprešiću remizirali. Iako je Inter imao više izglednijih prigoda za pobjedu, Varteksov vratar Krklec ispao je mudriji od Interovih napadača.

Mario Grgurović
61'
4
Srđan Pecelj
70'

Dražen Besek

U Zaprešiću se okupio iznenađujuće velik broj gledatelja na otvaranju nove sezone. Viđeni su i neki visokopozicionirani dužnosnici HNS-a, kao i ostali koje se kreću u nogometnim krugovima.

Inter je u sezonu krenuo s pomlađenom momčadi u kojoj je okosnica igrača iz omladinskog pogona, a neki iskusniji igrači poput Pecelja i Krznara svoje mjesto pronašli su na klupi.

U početnih pola sata nijedna momčad nije pokazala ništa vrijedno spomena. Vidio se neki grč u obje momčadi, kao da još nisu bili svjesni da je počela borba za bodove. Udarci koje su uputili iz slobodnih udaraca Jonjić i Stipković bili su opasni samo za ljude koji su u tom trenutku prolazili pokraj stadiona.

A onda u 30. minuti Dodo odlično proigrava Boseca koji je idealno izbjegao zaleđe, ali je loše primio loptu i prilika je otišla u nepovrat. U 40. minuti Inter je poveo. Repriza akcije iz 30. minute, ovaj put loptu Bosecu odlično servira Miroslav Šarić, a Bosec izlazi pred Krkleca i hladnokrvno postiže prvi pogodak u ovoj sezoni.

Na poluvrijeme je Inter otišao s tim pogotkom prednosti i činilo se da će Varteks otići poražen jer nisu stvorili nijednu opasnu prigodu pred vratima Delača.

U nastavku slično kao i u prvom dijelu. Inter ima laganu inicijativu, a Varteks odlično blokira sve Interove pokušaje. U 52. minuti igrač utakmice Mumlek odlučio je sve sam napraviti. Na centru je oduzeo loptu Cavriću, povukao kojih desetak metara i odapeo u sami gornji desni kut Delačevih vrata. Bio je to udarac sa 30-ak metara i Delač nije imao šanse to obraniti. Majstorski potez majstora.

I nakon toga Interovi nogometaši nisu pali, nego su nastavili ugrožavati vrata Krkleca, koji je uz Mumleka najzaslužniji a bod, a Dodo 68. minuti i Bosec u 80. minuti ne koriste situacije kada su mogli donijeti Interu početna tri boda. Bile su to matne situacije, Dodo je izašao sam na vratara, Krklec brani, a Bosec u 80. minuti umjesto da se odluči na udarac, nesebično je htio odigrati za Dodoa, ali čisti to Varteksova obrana.

Još samo vrijedi izdvojiti slobodni udarac Grgurovića u 90. minuti, loptu odbija Krklec, natrčava Buden i postiže pogodak, ali pomoćni sudac Volf opravdano diže zastavicu zbog zaleđa.

Od domaćih odlično su odigrali napadači Bosec i Dodo, dok su se kod Varteksa posebno izdvojili Krklec i Mumlek koji više možda ne može trčati kao nekad, ali znanje mu nitko ne može oduzeti.