Queens Park Rangers uvjerljivo pao u Karlovcu

Bernard Jurišić, Marin Vuković • nedjelja, 19.07.2009.

Dok nam se klubovi u europskim kupovima muče s Luksemburžanima, Armencima i Maltežanima, čini se da predstavnicima HNL-a ide puno bolje u prijateljskim ogledima. U Karlovcu je danas pao ugledni engleski Queens Park Rangers i to vrlo uvjerljivo...

Karlovac - Queens Park Rangers 3:1 (0:1)

Karlovac, prijateljska utakmica, Stadion Branko Čavlović Čavlek, gledatelja 5.000

Strijelci: Vine (41.), Pamić (70.), Štefančić (79.), Redžepi (81.)

Karlovac: Sunara, Pilipović, Vukman (od 75. Matika), Paracki (od 85. Stambolija), Barić (od 75. Redžepi), Novinić (od 86. Tokić), Jerneić (od 61. Štefančić), Lajtman, Pamić, Bunoza, Karabatić.

Queens Park Rangers: Lejsal, Ramage (od 67. Connolly), Borrowdale, Alberti (od 59. Leigertwood), Gorkss (od 67. Oastler), Hall (od 67. Brown), Ainsworth (od 59. Buzsaky), Ephraim (od 59. Routledge), Vine (od 67. Helguson), Faurlin (od 46. Mahon), Agyemang (od 46. Pellicori)

Nakon što je Osijek s 3:0 isprašio njemački Eintracht, Hajduk u 45 minuta nadigrao i pobijedio engleski Blackburn Rovers, a Varteks odigrao 2:2 s West Bromwich Albionom, novi uhu ugodan trijumf danas se dogodio u Karlovcu.

Pred oko pet tisuća navijača na obnovljenom stadionu Branko Čavlović Čavlek nogometaši Karlovca zasluženo su svladali Queens Park Rangerse rezultatom 3:1 i tako na najbolji mogući način obilježili 90 godina kluba.

Po prvi put utakmica se u Karlovcu igrala pod svjetlima reflektora, a i dobra posjeta očito je motivirala domaće igrače koji su u završnici utakmice postigli tri pogotka u razmaku od 11 minuta i došli do vrijedne pobjede.

Usprkos dominaciji i prilikama Karlovčana u prvom poluvremenu poveli su gosti iz Londona, u 41. minuti nakon brzo izvedenog slobodnog udarca Rowan Vine pogađa za 1:0.

Karlovac je do izjednačenja došao u 70. minuti, i to s bijele točke nakon što je u šesnaestercu gostiju srušen Matija Štefančić. Precizan s 11 metara bio je Zvonko Pamić.

Pogodak je domaćine vratio u život i uslijedila je ofenziva prema vratima Queens Park Rangersa koja je ubrzo urodila plodom. Već u 79. minuti Štefančić je pogodio za 2:1, a samo dvije minute kasnije pobjedu Karlovčana potvrdio Haris Redžepi.