1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 26.04.2009, 20:15 h, Stadion Varteksa, Varaždin, gledatelja: 6000

Ivana Strahija • nedjelja, 26.04.2009.

Danas su Varaždinci naletjeli na bolju ekipu - Dinamo je pregazio Varteks s 6:1 i vratio prvo mjesto na ljestvici. Odlično raspoloženi Mandžukić i Slepička presudili su Krojačima...

7
75'
Krunoslav Jurčić

U Varaždinu je iskrilo od prve minute. Domaće navijače oduševio je Papa, koji je prije isteka prve minute protegao gostujućeg vratara Butinu i loptu poslao iznad Dinamove mreže. No, to je ujedno bio i jedini spomena vrijedan pokušaj Varaždinaca u idućih pola sata.

Razlog tome je evidentno veća kvaliteta gostiju, koji su bili taktički i trkački nadmoćniji domaćem sastavu. Tako je vratar Dreven morao urgirati već u šestoj minuti, no svoj prvi susret s loptom na službenoj utakmici poslije dugo vremena nije dobro odradio, već ga je Mandžukić uspio lobati, na sreću domaćih tu je dovoljno priseban Lučić, koji izbija loptu prije no što je uspjela preći gol-crtu.

U 19. minuti Dinamo ima 1:0, a drugo nije bilo ni za očekivati nakon što su gosti u potpunosti pritisnuli Varaždince. Sammir doprema loptu Mandžukiću, ovaj puca, lopta dira Prahića i preskače Drevena na svom putu u varaždinsku mrežu.

Skauti na tribinama

Izaslanici dva nizozemska kluba, i to Ajax te Gronningen, uz belgijski Brugge, bivši klub našeg nekadašnjeg reprezentativca Ivana Leke, našli su se u VIP loži varaždinskog stadiona. Navodno je bilo i izaslanika iz njemačke Bundeslige, a nije sigurno ni kojeg su Varaždinca došli pogledati.

I kad smo već pomislili da Varteks nema šanse ući u Dinamovih 16 metara, Varaždinci uspijevaju iz prekida, koji im nikad nije bio jača strana. Ovog je puta međutim Mumlekovu loptu iz kornera odlično prihvatio Smrekar i prevario Butinu za 1:1.

No, ni dvije minute kasnije, domaći su opet u rezultatskom zaostatku. U skoku Mandžukića i Drevena domaći vratar ispušta loptu jer ga je Zagrepčanac naskočio, no sudac ne fućka prekršaj, nego Mandžukić brzopotezno nastavlja igru, Dreven izbija loptu, no Slepička je uspijeva pospremiti u gol.

Početak drugog dijela pripada Varaždincima, koji nastoje ponovno poravnati rezultat. U 55. minuti odličnu je loptu iz slobodnjaka poslao Brezovec, Bloudek je dobro skočio, no lopta je završila u prečki. Bila je to ujedno i jedina šansa Varteksa koju treba spomenuti, premda su domaći bili agilni i nastojali su igrom ući u kazneni prostor gostiju, no obrana Dinama bez većih ih je problema zaustavljala.

A tada odjednom Dinamo ima 3:1. Hrgović je došao do lopte i odapeo pored Drevena, koji je pokušao no nije uspio spriječiti fijasko. Nedugo potom je već 1:4 na semaforu, ovog je puta iz kornera loptu poslao Hrgović, a strijelac je po drugi puta Slepička.

No, da ne bi pomislili White Stonesi da lošije ne može, zabijaju danas narančasti, inače plavi, još jedan gol. Sivonjić je uspješno pobjegao svojim čuvarima i loptu poslao na drugu stranu do Mandžukića. Ovom ostaje da još jednom matira Drevena.

Slijedi razdoblje bez previše događanja, da bi u 89. minuti Chago pokušao "škricama", ne uspijeva mu, no lopta se odbila do Slepičke, koji je matirao Drevena za drugi svoj hattrick u dva kola.

Do kraja dva odlična pokušaja Lesjaka i Smrekara, no "uzalud vam trud Krojači".