1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 19.04.2009, 16:30 h, SRC Sesvete, gledatelja: 3.000
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Siniša Premužaj (Varaždin). Robi Kezele (Rijeka)

Slepička iskoristio priliku

Vedran Attias, Borna Rupnik • nedjelja, 19.04.2009.

Dinamo je rutinski odradio posao u Kranjčevićevoj i već nakon prvih 45 minuta riješio pitanje pobjednika protiv posljednje Croatije. Od prve minute se vidjelo kako igrači u crvenim dresovima nemaju što tražiti protiv aktualnih prvaka i lidera prvenstva, a smušenost obrane najbolje je iskoristio Miroslav Slepička i zabio svoje prve pogotke u dresu Dinama te tako donio nove bodove Dinamu...

Mario Čižmek
46'
7
Matias Zubak
71'
20
Mario Jurin
77'
Krunoslav Jurčić

Na solidno popunjenom stadionu u Kranjčevićevoj pred oko 3.000 gledatelja Dinamo je osvojio već ranije upisana tri boda i tako zadržao prvo mjesto. Unatoč brojnim izostancima, momčad Krune Jurčića odigrala je dobru utakmicu, a najveći dobitak Plavih je svakako dobra igra i golovi Miroslava Slepičke.

Gosti iz Maksimira očekivano su krenuli u utakmicu i postavili se na terenu kao apsolutni favoriti dok je igračima Croatije ostalo samo braniti se i čekati da pritisak Dinama popusti. Nakon desetak minuta žestokog ritma u kojem domaći nisu mogli do lopte, no koji nije donio pogodak, Dinamo je malo popustio i tek su onda zapravo krenule prave prilike. Igrač utakmice i vjerojatno cijelog kola Miroslav Slepička u 25. minuti promašio je odličnu priliku kada je izašao "oči u oči" s vratarem Radošem, no zato je vrlo brzo Miro zabio. Nekoliko puta.

Igrala se 30. minuta kada su gosti otključali Croatiju nakon što se lopta sretno doslovno odbila od noge Slepičke u mrežu za 0:1. Pet minuta kasnije, Slepička zabija i drugi pogodak u dresu Dinama i to nakon što se vrlo dobro snašao u kaznenom prostoru Croatije i lijepim odmjerenim udarcem poslao loptu u mrežu. Iako se činilo da je to kraj utakmice, Croatia je nenadano dobila sjajnu priliku vratiti se u utakmicu.

Nakon što je loše glavom reagirao kapetan Dinama Bišćan (pitanje je gdje je bio Butina) te poslao loptu prema praznoj mreži, loše su reagirali Šušak i Juroš koji nisu uspjeli poslati loptu u gol. Što nije uspjelo Croatiji, uspjelo je, naravno - Slepički. Čeh je iskoristio poklon vratara Radoša i, nakon njegove pogreške, loptu glavom poslao u mrežu za svoj hat-trick u samo 45 minuta.

U nastavku, ista priča - samo malo sporije. Dinamo je bio zadovoljan rezultatom pa je ubacio u brzinu manje, no niti to nije bilo dovoljno sporo gostima koji nisu uspjeli napraviti niti jednu pravu akciju svih 90 minuta pa se tako Butina smrzavao i drugih 45 minuta; na kiši.

Kako gledateljima ne bi bilo previše dosadno, u igru je nakon dugo vremena ušao Kamerunac Mathias Chago te dobio veliki pljesak, a nakon nešto više od sat vremena igre - Dinamo je zabio i četvrti pogodak. Igrala se 65. minuta kada je Badelj dao dobru prizemnu loptu na drugu stativu, a Tomečaku nije bilo teško staviti nogu za novi pogodak u dresu Dinama i konačnih 0:4.

Sve u svemu, očekivana i potpuno zaslužena pobjeda Dinama protiv Croatije koja, ovakvom igrom, nema nikakve šanse izbjeći ispadanje iz lige. S druge strane, trener Jurčić može biti zadovoljan igrom svoje momčadi koja je nekoliko puta dobila zasluženi pljesak gledatelja, a svakako je najveći dobitak Miroslav Slepička koji je odigrao najbolju utakmicu u dresu Dinama i svojim prvim golovima, ali i vrlo dobrom igrom i suradnjom sa suigračima, se itekako približio najboljem sastavu.