1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 22.02.2009, 15:30 h, Kranjčevićeva, gledatelja: 500
Suci: Vučemilović (Osijek), Conjar (Osijek), Novoselnik (Belišće)
Zagreb
Zagreb
0:1 Inter-Zaprešić
Armand Dubois Yankep 17'
Inter-Zaprešić

Yankep utišao Kranjčevićevu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 22.02.2009.

Najave i snove "bijelih" o tri boda na startu proljeća nestale su u 17. minuti prvoga dijela kada je pogotkom susret riješio Yankep. Potvrda pobjede "žutih" stigla je u 85. minuti kada je udarac Vugrinca s bijele točke obrani mladi Matej Delač...

Josip Jurendić
56'
19
Damir Šovšić
64'
14
Matija Špičić
66'
Toni Golem
69'
11
Ivan Bubalo
82'
2
Tomislav Ceraj
89'
Borimir Perković

Susret dvaju susjedskih klubova otvorili su prilikom Grgić i Pejić već u drugoj minuti. Do 15. minute Zagrebaši su imali laganu inicijativu, bez izglednijih prilika, ali i više pogrešaka u sredini terena. Jedna takva, na desnoj strani, za koju su bili zaduženi Grgić i Mikulić koštala ih je prvoga gola. Lijepu akciju, odnosno brzi dupli pas odigrali su Gulić i Yankep, a potonji ju je pretvorio u pogodak poslavši loptu u suprotni Škorićev kut.

Prije pogotka i jedna i druga momčad propustila je po jednu polupriliku. U 13. minuti Krstanović je imao priliku pred vratima “žutih” no ona je završila njegovim padom i loptom u rukama Delača. Tri minute kasnije Zaprešićani su najavili pogodak, u 16. minuti Krznar je imao i vremena i prostora da kvalitetno centrira u sredinu, ali je lopta završila u nogama Zagrebovog braniča.

Vezane vijesti

Novu priliku Pjesnici su imali u 23. minuti, točnije Vugrinec iz slobodnog udarca, ali napadač "bijelih" puca iznad vrata gostiju. U 26. minuti Gulić izbacuje Batarela u mat poziciju no i on gađa loše iznad vrata. Četiri minute kasnije domaći su preko Oršulića, Grgića i Mikulića odigrali lijepu akciju no od svega samo korner. U nastavku akcije Parlov iskosa s lijeve strane puca u sredinu, a Kartelov pokušaj iz same blizine završava u rukama mladog gostujućeg vratara.

Nastavak susreta otvorio je Jonjićev sprint prema Škoriću, no omeo ga je Kartelo i akcija završava loptom za vratara "bijelih". Na drugoj strani, u 48. minuti Vugrinec je izveo korner, skočio je kapetan Oršulić, a vratar Delač upisao je vrijednu obranu. U 52. minuti obranom je uzvratio i Škorić, uporan je bio Šarić. Zagrebaši su krenuli otvorenije, no upisali su tek nekoliko nedozvoljenih pozicija. Oršulić u 55. i Parlov u 58. minuti na bolji su način trebali završiti svoje akcije.

U 59. minuti Batarelo je opasno "šetao" po Zagrebovom šesnaestercu, Pavlović odbija u pravom trenutku, a dvije minute kasnije istog igrača gostiju zaustavlja Ivanković. U 62. minuti lijepo dodavanje Vugrinca Jurendić nije iskoristio, iako se nalazio u izglednoj poziciji. Najbolju priliku u nastavku propustio je Pejić glavom, s crte je izbio Budimir. Gosti su u 71. minuti zaprijetili iz slobodnog udarca, lopta je otišla tik iznad Škorićeve grede.

U 84. minuti Pjesnici su se neočekivano našli u prilici za poravnanje. U šesnaestercu gostiju pao je Parlov, a za suca Vučemilovića to je značilo i najstrožu kaznu. Loptu je na bijelu točku namjestio Davor Vugrinec, a junakom je postao vratar Delač skrenuvši u padu udarac izvan okvira gola. Inter je ostao na 1:0, ali bez trenera Perkovića koji je zaradio isključenje. Do kraja susreta "bijeli" su na silu pokušavali ugroziti rezultat i stići barem do boda, no na kraju je pobjeda zasluženo otišla u Zaprešić.

Nije to bila utakmica za pamćenje, gosti su svoju najzreliju priliku iskoristili, "bijeli" su ritam nalazili tek u početnim minutama, pa će se tako pamtiti jedino krasna akcija za pogodak "žutih" i debi Zagrebovog veznjaka Šovšića.