Poraz Hawksa, senzacija Morrowa

Goran Markuš • nedjelja, 16.11.2008.

Iako su Atlanta Hawksi doživjeli treći uzastopni poraz, drugi protiv ponovno odličnih New Jersey Netsa, a Boston je morao u produžetke po novu pobjedu vijest večeri ipak je Anthony Morrow, ne draftiran igrač Warriorsa koji je u svojem večerašnjem NBA debiju zabio 37 poena za povijest...

Vrlo zanimljive vijesti stižu iz Los Angelesa gdje je Anthony Morrow, ne draftiran igrač u svojoj prvoj NBA utakmici zabio ogromnih 37 poena uz vrlo važnih 11 skokova što je ne samo ovogodišnji rekord rookiea već i rekord svih vremena jednog ne draftiranog igrača.

Uz pomoć sjajnog Stephena Jacksona (20 poena, 10 skokova) Warriorsu su tako stigli i do svoje četvrte ovosezonske pobjede. Ovog puta žrtva su bili slabašni Clippersi predvođeni odličnim Baronom Davisom (25 poena, 11 asistencija).

Da su Devin Harris (33 poena, 10 asistencija) – Vince Carter (29 poena, 5 asistencija) ubojita dvojka još se jednom dokazalo večeras u srazu New Jerseya i Atlante. Hawksi jednostavno nisu imali snage niti resursa za zaustavljanje Netsa koji im nakon jučerašnjeg nanose još jedan, za njih treći uzastopni poraz.

Iako su Netsi kontrolirali igru i rezultat tijekom gotovo cijelog susreta Joe Johnson (31 poen) i društvo nisu se spremali tako lako oprostiti od pobjede. Nekoliko puta gosti su opasno zaprijetili domaćinima, no bez ozbiljnije pomoći Johnson jednostavno nije imao snage donijeti veći preokret u korist svoje momčadi.

Osma utakmica u 12 dana učinila je svoje i Boston je gotovo doživio prvi pravi debakl ove sezone u Milwaukeeju gdje su domaćini fantastičnom četvrtom četvrtinom nadoknadili zaostatak od velikih 12 poena i utakmicu odveli u produžetak.

Za Celticse mučenje nije bilo završeno jer pune tri minute nikako nisu uspijevali pogoditi koš protivnika da bi trica sjajnog Paula Pierca (28 poena, 7 skokova, 6 asistencija) našla put u mrežicu nakon čega on i Ray Allen (27 poena, 4 skoka) pogađaju svih šest slobodnih bacanja za konačnih 97:102. Igru domaćina ponovno je nosio Andrew Bogut sa 20 poena i 9 skokova, a vrlo dobra utakmica je i iza Lukea Ridnoura koji je upisao solidnih 19 poena.

Iako su na poluvremenu zaostajali sedam poena Cavaliersi predvođeni ponovno fantastičnim LeBronom Jamesom (38 poena, 5 skokova, 7 asistencija) nipošto se nisu bili spremni predati i do kraja susreta bez većih problema stižu do nove pobjede sa velikih 12 poena prednosti. Utah Jazz bez Kirilenka i Okura nije imala previše šansi u večerašnjem susretu, a niti najuspješniji Carlos Boozer (17 poena, 9 skokova) nije prošao granicu od 20 poena.

Dvojac Greg Oden (13 poena, 8 skokova) - Brandon Roy (24 poena, 6 asistencija) vraća se na parket. Nakon ozljede Oden se napokon vraća u svoju pravu formu, a jučerašnja pobjeda nad Timberwolvesima odličan je uvod u ono što nas tek čeka. Iako su odličnom drugom četvrtinom domaćini predvođeni Alom Jeffersonom (26 poena, 6 skokova) na poluvrijeme otišli sa velikih deset poena prednosti razlika se u nastavku brzo potrošila i odličnom četvrtom četvrtinom Portland stiže do svoje šeste ovosezonske pobjede.