1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 09.11.2008, 15:30 h, Zagreb, Maksimir, gledatelja: 1.000
Suci: Edi Šunjić (Split), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška), Mario Galović (Slavonski Brod)

Vedran Attias • nedjelja, 09.11.2008.

Dinamo je sve frustracije iz Londona naplatio na momčadi iz Sesveta. Modri su odigrali najboljih 90 minuta ove sezone i potpuno pregazili goste koji su samo mogli - gledati. Mandžukić, Morales, Badelj, Hrgović, Vrdoljak - teško je reći tko je danas bio bolji...

7
69'
Anto Petrović
36'
17
Antun Palić
36'
8
Mario Čižmek
61'
Ljupko Petrović

Dinamo je protiv Tottenhama izgledao loše, ali ovo kako su danas izgledali igrači Croatia Sesveta nije niti slično. Modri su prolazili kako su htjeli, gdje su htjeli i koliko su puta htjeli, a - htjeli su. Dinamovci su odlučili napuniti mrežu gostiju i da je bilo malo više koncentracije u završnici, moglo je biti i puno više od 6:1.

Nakon desetak minuta "prebacivanja na HNL mode", Dinamo je počeo "gaziti" goste. Mreža se prvi puta tresla nakon dvanaest minuta utakmice, no pomoćnik je signalizirao kako je lopta pobjegla Mandžukiću prije nego što je uposlio "strijelca" Tadića.

Poništeni pogodak kao da je nešto prelomio u glavama igrača Sesveta koji su tada odlučili - izgubiti. Uslijedilo je nevjerojatnih desetak minuta u kojima su Modri svaki napad, ali doslovno svaki napad imali zicera. Tadić i Mandžukić promašivali su nemoguće sve do 26. minute kada je Morales konačno zatresao mrežu vrlo dobrog Radoša za 1:0.

Samo tri minute kasnije, Čileanac je izveo korner, a Tadić svoju petu sjajnu priliku pretvara u pogodak i to je 2:0. Modri niti tada nisu stali nego su dalje stiskali goste koji nisu mogli doći do lopte i ubrzo je došao treći pogodak. Ibanez je centrirao s lijeve strane, Tadić promašio loptu, no Mandžukić je bio spreman i glavom zatresao mrežu za 3:0 u 35. minuti.

Kod 3:0 za Dinamo i desetak promašenih prilika, gostujući trener Petrović izgubio je živce s Polovancem i poslao ga u svlačionicu. S njim je izašao još jedan bivši dinamovac Jasmin Agić. Do odmora, Modri su još jednom zatresli mrežu. Sjajno raspoloženi i neuhvatljivi Mandžukić ponovno je prošao po desnoj strani, a Landeka ga ruši s leđa i sudac Šunjić opravdano pokazuje na bijelu točku. Morales je bio siguran za 4:0.

Trener Dinama Branko Ivanković u svlačionici je na odmoru ostavio Mandžukića i Bišćana, a u igru su ušli Carlos i Sammir. Modri su u nastavku ipak malo usporili pa smo do 62. minute morali čekati na novi pogodak. Hrgović je kao Bentley u četvrtak, samo što je dao loptu po podu, izveo korner, a Morales je "bio" Huddlestone i zabio svoj treći gol danas za 5:0.

Tadić je i dalje nastavio promašivati, Vrdoljak je dobro pucao iz daljine, a Lovren je glavom loše pucao iz blizine. Jedini udarac gostiju u 90 minuta koji je išao u okvir gola - završio je iza leđa Kelave. Mario Čizmek, koji je ušao pola sata prije kraja, lijepo je izveo slobodni udarac s 25 metara i lopta se od stative odbila u mrežu.

Modri su bili prilično odlučni u nakani da ovaj pogodak ne bude zadnji na utakmici i - nije bio. Nakon što je, naravno, Tadić par puta promašio nemoguće, Sammir je pronašao Etta koji je ostao sam na desetak metara i rutinski je poslao loptu u mrežu za konačnih 6:1.

Bilo je to najboljih 90 minuta Dinama ove sezone. Očito su Modri nakon poraza u Londonu svima, pa i sebi, htjeli dokazati kako je to bio samo loš dan. Jako loš dan. Jednostavno, Dinamo je potpuno pregazio goste iz Sesveta. Mandžukić je bio nezaustavljiv, Tadić je ulazio u prilike koliko je puta bilo potrebno ga konačno zabije gol, Morales je bio sjajan, a Hrgović i Vrdoljak bili su - fenomenalni. Naime, dva zadnja vezna igrača koji su na White Hart Laneu izgledali kao "zagići" bili su neprelazni, čvrsti i uzimali su lopte gostima kako su htjeli.

Sve u svemu, ovakva pobjeda i prije svega igra trebala je Modrima kako bi vratili dobro raspoloženje i samopouzdanje uoči domaćih i europskih ispita koji su pred njima.