1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 24.08.2008, 20:00 h, HNK Cibalia, gledatelja: 1500
Suci: Vučkov (Rijeka), Dujela (Zadar), Žudetić (Pula)

Ante Jukić • nedjelja, 24.08.2008.

U vrlo zanimljivoj i golovima bogatoj utakmici, Cibalia je uspjela nadoknaditi dva gola zaostatka i doći do 4:3 pobjede protiv zaprešićkog Intera...

Edin Husić
36'
20
Ivan Grgić
56'
15
Adin Džafić
67'
Marijan Budimir
62'
15
Miroslav Šarić
71'
7
Marijo Dodik
77'
Milivoj Bračun

Oko 1500 okupljenih gledatelja na vinkovačkom stadionu nije trebalo puno čekati na prva uzbuđenja. Već u prvoj minuti Pavličić je udarcem s ruba šesnaesterca zagrijao gostujućeg vratara Brašnića, a isti je igrač pokušao i tri minute poslije, s istim ishodom. Vrlo zanimljivih uvodnih pet minuta zaključio je Iftić, čiji udarac glavom nakon ubačaja s desne strane domaći vratar Burcsa lagano "kroti".

Konačno, prvi pogodak na utakmici vidjeli smo u desetoj minuti. Agilni Pavličić je ušao u šesnaesterac gostiju s lijeve strane i odmjerenim udarcem desnom nogom pogodio suprotni kut Brašnićeva gola. Bio je to drugi Pavličićev gol u sezoni.

Kada je u 13. minuti gostujući igrač Kukec, zbog nesportskog nasrtaja na Radotića, zaradio izravni crveni karton, činilo se da je dvoboj u Vinkovcima riješen. No, gosti iz Zaprešića u 22. minuti neočekivano dolaze do izjednačenja.

Burcsa je nepotrebno istrčao na jednu dugačku loptu, spretni Sivonjić je sve to lijepo pratio, zaobišao domaćeg vratara i ušetao se s loptom u mrežu. Bio je to popriličan šok za Cibaliju, čiji se igrači do same završnice prvog poluvremena nisu uspjeli sabrati i stvoriti ozbiljniju situaciju pred golom gostiju.

A onda, u 45. minuti, Malčić je propustio donijeti drugo vodstvo svojoj momčadi. Bagarić je lijepo ubacio s lijeve strane, Pavličić kao na "pladnju" poslužio najboljeg strijelca Cibalije prošle sezone, ali je ovaj sa samo nekoliko metara uspio promašiti gol.

"Hladni tuš" za domaće navijače dogodio se početkom drugog poluvremena. Ilija Sivonjić je u samo četiri minute postigao dva pogotka i doveo svoju momčad na korak od pobjede. Opasni je napadač Zaprešićana najprije u 48. minuti okončao akciju koju je i sam započeo, da bi u 53.iskoristio katastrofalnu reakciju Burcse, koju je neshvatljivo ispustio loptu u petercu. Malo je tko u tim trenucima vjerovao da Cibalia ima snage za povratak u utakmicu.

No, jednako brzo kako su i došli u rezultatski minus, Vinkovčani rade preokret. Samo pet minuta nakon što je Sivonjić kompletirao svoj hattrick, Mešić se najbolje snalazi u gužvi pred Brašnićevim golom i smanjuje na 2:3.

U 68. minuti utakmice stvari su ponovno na početku. Čuljak lijepo probija lijevu stranu i sjajno ubacuje u šesnaesterac, gdje se najbolje snalazi Džafić, koji je samo nekoliko trenutaka ranije ušao u igru.

I dok se gledatelji na stadionu uz Bosut još nisu smirili od izjednačujućeg pogotka, Cibalia dolazi u vodstvo. Malčić je efektno izveo jedan slobodan udarac sa 20-ak metara i ostavio Brašnića bez šanse. Do kraja utakmice gledali smo prilično rastrganu igru punu prekršaja i žutih kartona, a novih pogodaka nije bilo. Cibalia je, tako, pomalo sretno došla do druge ovosezonske pobjede, dok Zaprešićani mogu žaliti što nisu osvojili barem bod. S obzirom da su gotovo cijelu utakmicu igrali s igračem manje, bilo bi to potpuno zasluženo.