Dinamo pobjedom otvorio Ramljak

Vedran Attias • četvrtak, 05.06.2008.

Počeo je 6. Međunarodni memorijalni nogometni turnir Mladen Ramljak. Ujutro je Hajduk pobijedio Slaviju 2:1, a Osijek je propustio vodstvo od 2:0 protiv Rapida i došao do boda. U popodnevnim susretima, Rijeka i Besiktas su podijelili bodove, a Dinamo je slavio protiv Litexa...

Prvu utakmicu turnira igrali su Hajduk i Slavia. Iako su Česi odlično otvorili utakmicu i preko Palka poveli već nakon 12 minuta, Hajduk je uspio preokrenuti i doći do vrijedna tri boda. Prvo je Lendrić zabio za izjednačenje u 18. minuti, a pobjedu mladim Hajdukovcima donosi Repić u 53. minuti. Svakako treba naglasiti kako je splitski klub došao u Zagreb s ulaznim juniorima, odnosno 91. godištem.

Prvi susret skupine A igrali su Osijek i Rapid te podijelili bodove. Naš je klub prosuo vodstvo od 2:0 i na kraju se moraju zadovoljiti bodom. Naime, Buljević je s dva pogotka, u 40. i 50. minuti, donio Osijeku veliko vodstvo, no nije im bilo dovoljno. Cetinkaya u 56. minuti smanjuje, a konačnih 2:2 postavlja Nagy u 65. minuti.

U popodnevnom programu, Rijeka i Besiktas su odigrali 0:0, a onda je red došao na Dinamo. Dinamo je u sastavu imao nekoliko igrača koji su već igrali za prvu momčad - Antolić i Peko, a okupljenim gledateljima su se predstavili i jučerašnji stipendisti s kojima je Dinamo potpisao ugovor - Erceg i Šikić. Dinamo je dobro krenuo u susret i već u 2. minuti zaprijetio je Čirjak.

Čekali smo do 15. minute na novu prijetnju Modrih kada je Peko odlično prošao po lijevoj strani, dao povratnu natrčalom Kramariću, no ovaj loše puca. Pet minuta kasnije, kapetan Antolić opasno prijeti iz slobodnjaka, no Todorov krajnjim naporom odbija. Nakon pola sata lijevi bočni Modrih Musa loše je procijenio loptu do koje je došao Mishev, ali Bošnjak brani.

Pred kraj prvog dijela, Dinamo je zasluženo poveo. "Mali" Modri su odigrali jednu od brojnih akcija nakon kornera, no ova je urodila plodom - Antolić je odlično prošao paralelno s gol-aut linijom i dao povratnu Vrsaljku koji trese mrežu. Kada su svi očekivali poluvrijeme - Dinamo je povećao vodstvo. Čirjak je glavom vratio loptu u sredinu gdje je bilo nekoliko igrača Dinama, ali opet se Vrsaljko najbolje snašao i poslao loptu u gol za velikih 2:0.

Drugi dio je pao ritam zbog brojnih izmjena, a Dinamovci su vrlo sigurno čuvali prednost. Nakon sat vremena igre - sve je bilo riješeno. Ako je i postojala neka nada za Bugare, ona je nestala u 60. minuti kada je Kramarić dao povratnu Šikiću, a ovaj preciznim udarcem lijevom nogom zabio za nedostižnih 3:0. Na samom kraju utakmice Bugari su postigli počasni pogodak preko Todorova na čiji je udarac pričuvni vratar Picak mogao i bolje reagirati.

Zaključak prvog dana bio bi kako smo vidjeli dobar nogomet, no i premalo gledatelja na što je sigurno utjecala kiša koja je neumorno padala svakih pola sata. Ispali se doći i sutra na terene u Maksimiru i uživati u lijepim driblinzima Antolića, dobrim prodorima Pazmana po desnoj strani te gledati kako vezni Šikić i Vrsaljko igraju kao iskusni vezni igrači, a ne kao da su 90. odnosno Vrsaljko 92. godište.