1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 08.12.2007, 13:30 h, Kranjčevićeva, gledatelja: 800
Suci: Alen Gerek (Zabok), Krunoslav Lesandrić (Nuštar), Hrvoje Menđušić (Vinkovci)

Ivor Krapac • subota, 08.12.2007.

Nogometaši Zagreba na lijep su se način oprostili od bodovno "mršavog" prvog dijela sezone. Zagrebaši su u najefikasnijoj ovosezonskoj predstavi potpuno potopili goste iz Zadra, a junak dana bio je Kruno Lovrek, koji je potvrdio ugled vodećeg domaćeg strijelca i jednog od najboljih u ligi...

Marin Oršulić
81'
25
Marko Grgić
89'

Mate Baturina
66'
23
Marko Rašo
84'
19
Šime Gregov
84'
Dalibor Zebić

Zagrebaši su u prvom poluvremenu obavili prvi dio posla na putu prema pobjedi i mirnijem okončanju prvog dijela prvenstva. Dvije lopte završile su u mreži Danijela Subašića, a moglo ih je biti još, iako prve minute nisu naznačile takav rasplet. Nakon uvodnog Lovrekovog pokušaja koji je bio preslab za Zadrovog vratara, već u drugoj minuti gosti su stvorili svoju najbolju prigodu, no Marin Tomasov nije uspio prevariti Stojkića udarcem u bliži kut nakon suradnje s Ćustićem na lijevoj strani terena. Zagrebov čuvar mreže bio je spreman za taj pokušaj, odbio je loptu u korner.

Slika 1 od 2.

U osmoj minuti Zadrani su imali puno sreće što nisu ostali s igračem manje. Nakon dubinskog proigravanja, Kruno Lovrek pobjegao je gostujućoj obrani i krenuo sam prema Subašiću, a Zadrov vratar srušio ga je izvan kaznenog prostora u situaciji koja je itekako "mirisala" na pogodak. No, unatoč tome, sudac Gerek dao je Subašiću samo žuti karton.

Tri minute kasnije Zagreb je oplodio inicijativu u uvodnom dijelu utakmice. Šut Senijada Ibričića prošao je kroz blok zadarskih obrambenjaka do samog Marija Brkljače, koji iz drugog pokušaja lako zabija za 1:0. Prvi udarac obranio mu je Subašić, no na odbijenu loptu više nije bilo problema za domaćeg veznjaka.

Slika 3 od 4.

Samo 60-ak sekundi nakon pogotka Zagrebaši su mogli udvostručiti prednost, no Miroslav Pejić nije najbolje zahvatio loptu u izglednoj poziciji nakon Brkljačinog proigravanja, otišlo je kraj vrata. Na novu "vatru" pred Subašićevim vratima čekali smo do 19. minute, kad je Lovrek ponovno izmaknuo gostujućoj obrani i u čistoj poziciji pucao nedovoljno precizno. Čak je pokušao stići vlastiti promašaj, ali nije išlo, uz mali dodir sa stativom otišlo je izvan terena.

Nakon startne velike prijetnje, Zadrani su u prvom poluvremenu imali još nekoliko situacija koje su djelovale opasno, no Zagrebovi obrambenjaci su svaki put bili na mjestu. Vrijedi izdvojiti tek dva udarca Roka Mislova, jedan sa Stojkićevom obranom, a drugi potpuno neprecizan, iznad gola.

Prije povećanja domaćeg vodstva, Kruno Lovrek imao je još jednu idealnu priliku, ali nije uspio pogoditi na pravo mjesto nakon lijepog Čuturinog dodavanja s lijevog boka - imao je "na raspolaganju" cijela vrata, a pucao je ravno u Subašića. No, u 36. minuti Zagreb je ipak povisio na 2:0. Čutura se s ruba kaznenog prostora odlučio za udarac, lopta je okrznula nekog u Zadrovoj obrani i prevarila Subašića, koji nije mogao ništa.

U drugom dijelu vidjeli smo pravi festival golova. Krenulo je već u 48. minuti pogotkom u Stojkićevu mrežu, nakon presječenog dugog paralelnog dodavanja Senijada Ibričića i brze gostujuće akcije po lijevoj strani, uz asistenciju Ćustića i realizaciju Marina Tomasova za 2:1.

Nakon nepunih deset minuta drugog poluvremena Zagreb se vratio na dva gola prednosti. Brkljača je s desne strane nabacio do Pejića, a domaća "devetka" snašla se dovoljno dobro za povećanje na 3:1. U 68. minuti počeo je Lovrekov show. Nakon Čuturinog proigravanja s lijevog boka, vodeći domaći strijelac obavio je veći dio posla sam, zaključivši mirnim poentiranjem za 4:1.

Slika 2 od 3.

U 78. minuti Lovrek je ubilježio svoj drugi, a Zagrebov peti pogodak. Taj je bio najljepši na utakmici, uz nezadrživ prodor po desnoj strani i silovit udarac u suprotni kut, neuhvatljivo za Subašića, za povećanje na 5:1. Desetak minuta do kraja gosti su malo usporili vlastiti pad Parmakovićevim pogotkom glavom za 5:2 nakon nabacivanja Tomasova iz desnog kuta, no u završnici su domaći zabili još dvaput, prvo Kartelo za 6:2, a potom i Lovrek za svoj hat-trick i konačnih 7:2.

Bilo je to ugodno popodne za ljubitelje domaće momčadi, jedno od rijetkih u sezoni...