21
Ivica Vrdoljak
90'
Branko Ivanković

Utakmica je otvorena u 7. minuti, kada Mandžukić lako prolazi Pelaića, ali njegov udarac ipak zapinje na nozi Hajdukova bočnog igrača. Hajdukov prvi udarac dogodio se u 11. minuti, no Rubilova lopta jedva se dokotrljala do Kocha.

Slika 4 od 5.

U istoj minuti Dinamo je poveo. Balić je loše procijenio loptu i zastao u istrčavanju, Tadić je došao do nje i vratio natrčalom Modriću. Prvi udarac Dinamova kapetana Balić brani, no iz drugog pokušaja Modrić je ugurao loptu u mrežu za 0:1.

Osilio se nakon toga Modrić u proslavi pogotka, vjerojatno inspiriran nedavnim "performansima" svojeg izvršnog dopredsjednika i umjesto slavlja sa suigračima, provocirao najžešće Hajdukove navijače. Potpuno neprimjereno najboljem igraču HNL-a i hrvatskom reprezentativcu.

Slika 1 od 2.

Hajduk je izgledao loše, statično i bez prave lopte prema naprijed, potpuno odsječenom Kaliniću. Pokušavalo se iz prekida, no bez većih problema za Kocha.

U 14. minuti Andrić je dobro naciljao Hrgovićevu glavu, no ovaj nije mrežu. Pet minuta kasnije Modrić lijepo prolazi po desnoj strani i ubacuje za Mikića, no njegovo namještanje na udarac Hajdukovci su uspjeli blokirati. Modriću je Torcida uzvratila za provokaciju pri proslavi pogotka u 20. minuti, ne dozvolivši mu da izvede korner ispred njih.

Slika 2 od 3.

Do poluvremena, nemoćni Hajdukovci tek su pokušavali prijetiti iz daleka, no udarci Damjanovića, Buljata i Verpakovskisa nisu bili nikakva prijetnja za Kocha. U 35. minuti Sablić je nogom pokušao nakon slobodnog udarca na drugoj vratnici, njemački vratar odbio je loptu s gol-linije.

Na otvaranju drugog dijela Dinamovci su promašili dvije sjajne prigode, kojima su mogli već tada završiti utakmicu. U 50. minuti Mikić je ubacio, Modrić odlično pucao glavom u srceu šesnaesterca, Balić je odbio vrhovima prstiju. Na drugoj vratnici Tadić je reagirao traljavo i Hajdukovci su uspjeli odbiti.

Slika 3 od 4.

Dvije minute kasnije Mikić prebacuje loptu na drugu vratnicu, Mandžukić vraća u sredinu, gdje je opet Modrić, koji s metra udaljenosti loptu ne uspijeva ubaciti u praznu mrežu.

Hajduk je i dalje bez pravog odgovora. Najveću prijetnju složili su u 60. minuti. Andrićev udarac Carlos odbija ispred svog vratara, a Kalinić u nastavku puca preko vrata.

U 71. minuti nova užasna procjena vratara Balića rješava pitanje pobjednika. Neodlučnog Hajdukovog vratara Mandžukić nadskače na 18 metara i glavom šalje loptu u praznu mrežu za 0:2.

Linić uzvraća u 77. minuti, no Carlos je još jednom na mjestu i spašava svog vratara, a tračak nade za domaćine ukazao se pogotkom u 79. minuti. Cernat šalje okomitu loptu na Kalinića, ovaj izbjegava zaleđe, fino prihvaća loptu i gura je iza Kocha za 1:2.

Tu je bio kraj. Hajduk do kraja nije stvorio ni jednu prigodu za izjednačenje, Dinamo je lako sačuvao prednost i odnio veliku i uvijek slatku pobjedu s Poljuda.