Hajduk - Šibenik: Desetkovani Šibenčani nedorasli Splićanima

Bernard Jurišić • subota, 03.03.2007.

Glasne najave iz Šibenika na Poljudu su se rasplinule nakon samo desetak minuta. Dominantni Hajduk uvjerljivo je pobijedio, mogao je rezultat biti i dvostruko uvjerljiviji, jer su ozljedama i kartonima desetkovani Šibenčani večeras bili potpuno nedorastao protivnik...

Slika 2 od 3.

Šibenčani su otvorili utakmicu ubačajem Gabriela za volej Franje, koji je otišao preko grede. Prvi konkretniji izlaz prema vratima gostiju rezultirao je vodstvom domaćina.

Hrgović ubacuje loptu s lijevog boka duboko prema drugoj vratnici, ona je previsoka za Kartela i vratara Čavlinu, Musa je spreman lako ubacuje loptu u praznu mrežu za 1:0.

Hajduk se tako brzo riješio pritiska i nastavio tražiti povećanje vodstva. Udarac Živkovića nakon kornera Muse u 19. minuti završio je preko gola, a Bušićev udarac na proigravanje Bartolovića u rukama Čavline.

Slika 1 od 2.

Nesreća gostiju nastavljena je ozljedom Čaglja, a u 36. minuti gotovo su stigli do izjednačenja. Kontru nastala nakon Hajdukovog kornera zaustavio je vratar Balić najprije nespretnim istrčavanjem, ali potom i dobrom reakcijom ispred Guća.

Rukavina ni u ovih 45 minuta nije briljirao (trener Vulić ga je izvadio na poluvremenu), a u 38. minuti zakomplicirao je idealnu prigodu da zatrese mrežu svog bivšeg kluba. Izašao je oči u oči s Čavlinom, ali zapetljao se u driblingu i otišao previše ukoso. U 41. minuti ubacio je na glavu Bartolovića, čiji udarac iz blizine Čavlina odbija.

Drugo poluvrijeme otvara neprecizan udarac Gala nakon kornera u 48. minuti. Dvije minute kasnije aktivni Gabrić odlično upošljava Bušića, koji dobro prima loptu i puca, no malo neprecizno.

Slika 3 od 4.

Utakmica je riješena u 53. minuti, na vrlo sličan način kao i prigodom vodstva. Musa ubacuje duboku loptu na drugu vratnicu iz slobodnog udarca, tamo je dočekuje usamljeni Bartolović i pogađa mrežu glavom za 2:0.

Šibenik se nakon toga potpuno raspao, što je Hajduk kaznio još jednim pogotkom, u 59. minuti. Bartolović s desnog boka pronalazi Rubila, ovaj umjesto udarca upošljava bolje postavljenog Bušića, koji iz drugog pokušaja matira Čavlinu za 3:0.

Hajduku je to bilo dovoljno, do kraja je još Hrgović dvaput prijetio, no nije bio precizan, a Šibenčani su čekali završetak svojih muka. Najbolje što je večeras stiglo iz Šibenika bilo je oko 150 gostujućih navijača na jugozapadnoj tribini, koji svih 90 minuta nisu prestajali s pjesmom i podrškom svojoj momčadi.

Slika 4 od 5.

Hajduk se tako brzo izvukao iz mini-krize koju je prouzrokovao poraz u Maksimiru. Na Poljudu je opet zavladao mir, no (ne)srećom, nove "utakmice istine" s Dinamom uskoro dolaze i u Kupu.