Hajduk - Rijeka: Zagrijavanje za Dinamo

Baldo Leburić • ponedjeljak, 27.11.2000.

Ivan Leko - odlična predstava i dva pogotka (Snimio: Baldo Leburić)

Hajduk je odigrao zasigurno svoju najbolju utakmicu u posljednje vrijeme, te sasvim zasluženo pobijedio "zbunjenu" Rijeku sa 3:0 (1:0). Riječani su u Split došli neopterećeni, i u prvim minutama utakmice su još nešto i pokušavali. Ali, to "nešto" je ipak premalo za jednu prvoligašku momčad. Hajduk je, pak, odlično ušao u utakmicu, sa tri napadača i tako je i priveo kraju.

Sijevale su akcije "bilih" koje je predvodio ili Darko Miladin ili Ivan Bošnjak. Oni su označili utakmicu svojim prolazima po bokovima. Naravno, svoj doprinos dao je i Leko izvrsnim slobodnim udarcima, koje je na početku mladi vratar Horvat još uspijevao krotiti.

Veselje Splićana počelo je u 37. minuti. Stanko Bubalo "okreće" dvojicu igrača na desnoj strani i točno plasira loptu u desni vratarov kut za 1:0. Tada se smirila i Armada, te se okrenula pjevanjem protiv uprave.

Riječki vratar Horvat nije završio utakmicu (Snimio: Baldo Leburić)

Drugi pogodak pao je u 68. minuti kada Bošnjak u punom trku prolazi desnim krilom i pada u šesnaestercu, jer vratar Rijeke nije imao drugo rješenje nego da sruši mladog napadača Hajduka. Sudac još pokazuje i crveni karton Horvatu (golmanu), a ono malo prohladnih navijača Hajduka se diže na noge i počinje sa skandiranjem "Oćemo Stipu", zahtijevajući da Stipe Pletikosa puca jedanaesterac. Hajduk se ipak odlučuje na sigurnu soluciju zvanu Leko. Leko u lijevu stranu, a golman na desnu stranu - 2:0.

Treći pogodak ponovno je djelo Ivana Leke, koji iz slobodnog udarca sa desne strane pogađa mrežu Riječana. Hajduk je još u nekoliko navrata imao lijepih prigoda, pogotovo kad je u igru ušao Deranja.

Sve u svemu Hajduk je odigrao jako dobro i sigurno je da su "bijeli momci" opet probudili onaj dišpet kod Torcide, te svojim navijačima najavili borbenog Hajduka u Maksimiru, za tjedan dana protiv Dinama...