Hajduk - Dinamo: Slatka splitska pobjeda

Bernard Jurišić • subota, 15.04.2006.

Hajduk je tek iz trećeg pokušaja ove sezone uspio zabiti gol Dinamu, što je automatski značilo i pobjedu. Slatka pobjeda za domaću momčad, koja im je barem malo uljepšala Usrksne blagdane...

Slika 3 od 4.

Derbi na Poljudu odavno nije gledalo manje publike, no ovih nešto manje od 10.000 bili su prilično bučni. Kao da domaći dio tribina nije htio dozvoliti gostujućim navijačima (bilo ih je nešto manje od 1.000) da pjesmom slave usred Splita, pa je navijačko nadmetanje trajalo svih 90 minuta.

Hajduk je žestoko navalio, ali agresija je trajala manje od 10 minuta. Cimirotič je u 7. minuti pucao iz velike daljine neopasno, minutu kasnije na drugoj strani Carlos neprecizno.

Slika 1 od 2.

Dinamo je lako primirio agresiju domaćina, a u 25. minuti Drpić dugom loptom pronalazi Bošnjaka, ovaj puca pored vratiju.

Dok je ozlijeđeni Žilić čekao izmjenu u 26. minuti, Carlos se sjurio se u šesnaesterac Hajduka i snažno pucao, no Pletikosa je bio spreman. Agilni Brazilac bio je jedan od "najživljih" Dinamovih igrača, pa je njegova zamjena Marićem tijekom poluvremena izgledala prilično iznenađujuće.

Slika 4 od 5.

Jedinu pogrešku Carlos je imao u 33. minuti, kada je promašio loptu ispucanu od Pletikose. Erceg je ušao iza njegovih leđa i krenuo prema Turini, no Brazilac se stigao vratiti i blokirati njegov udarac.

U 39. minuti Modrić i Da Silva izigrali su zadnji red Hajduka, no potonji je zakomplicirao situaciju. Uzvraća Blatnjak prodorom po desnom boku i ubačajem na prvu vratnicu, no Hrgović kasni.

Slika 2 od 3.

Uveritra najboljoj prigodi Dinama na utakmici dogodila se u 43. minuti. Nakon duge akcije gostiju, Modrić puca s vrha šesnaesterca, neprecizno. U posljednjoj minuti prvog dijela Modrić dugom loptom pronalazi Bošnjaka, ovaj ulazi u šesnaesterac i dostavlja loptu udamljenom Da Silvi u sredini, no hrvatski reprezentativac puca visoko preko vratiju i propušta najbolju prigodu na utakmici.

Drugi dio Hajduk otvara pogotkom. Nakon petljanja na sredini, Blatnjak sjajno proigrava Cimirotiča u srcu šesnaesterca, ovaj vješto izbjegava zaleđe i matira Turinu za 1:0. Bio je to drugi nastup slovenskog reprezentativca u dresu Hajduka, oba puta igrao je protiv Dinama i upisao svoj prvi pogodak u splitskom dresu.

Slika 5 od 6.

Cimirotič je u središtu pažnje i u 60. minuti, kada je promiješao zadnji red Dinama i ostavio loptu debitantu Selaku, koji slabo puca. Mamić uzvraća "bombom" iz slobodnog udarca s 25 metara u 62. minuti, Pletikosa kratko odbija loptu, koju Gal čisti ispred Dinamovih napadača.

U 73. minuti novi Dinamov Brazilac Junior puca iz velike udaljenosti, Pletikosa uz malu nesigurnost hvata. Da to nije bio dan modrih Brazilaca, pokazao je Anderson u 80. minuti. Samo nekoliko sekundi nakon što je zamijenio Bošnjaka, "pomeo" je s leđa Ercega u njegovom naletu i dobio direktan crveni karton. Najskuplja Dinamova akvizicija ove sezone na travnjaku je provela manje od pola minute.

Slika 6 od 7.

Momčadi su se brojčano nivelirale u 88. minuti, kada Miladin ruši Chaga na centru igrališta i zasluženo dobiva drugi žuti karton. No, Dinamo više nije imao ni snage ni znanja za izbjegavanje poraza.

Štoviše, točku na i pobjede Hajduka mogao je staviti raspoloženi Niko Kranjčar, kad je u drugoj minuti sudačke nadoknade "zavrtio" Drpića u šesnaestercu gostiju i ciljao dalji kut, no za malo promašio.