Međimurje - Rijeka: Voda odnijela Međimurce

Ivana Strahija • subota, 11.03.2006.

Nakon zaključnog 22. kola Međimurci sa uvjerljivo posljednjim mjestom ulaze u Ligu za ostanak. Premda u taboru Međimurja zagovaraju bavljenje vlastitim poslom, nitko nije mogao ne primijetiti da je Pula dobila Dinamo, da je Slaven Hajduku uzeo bod, a isto tako i Cibalija Osijeku, dok je Inter Kamenu oteo sva tri u bjesomučnoj potjeri za ostankom.

Slika 1 od 2.

Lopta tek da je krenula s centra, a već je domaćin upisao 1:0 u svoju korist. Dino Kresinger dodaje za Valeria Balaškovića, ovaj je usmjerava k Igoru Mostarliću koji sam prolazi riječku obranu i vratara Dragana Žilića.

Rano vodstvo domaćinima daje krila pa ozbiljno pritišću Rijeku. Reda se prilika za prilikom Međimurja, dok gosti tek jednom pokazuju zube, kad u 12. minuti Davor Vugrinec u brzoj polukontri servira loptu za Ahmada Sharbinija, koji sa svega par metara od gola prebacuje.

Po isteku 20. minute Riječani preuzimaju inicijativu, a svoje pokušaje oplodili su izjednačenjem u 28. minuti. Ahmad Sharbini dodaje do Davora Vugrinca, koji je siguran za 1:1.

Svega dvije minute kasnije gosti vode. Na loptu ubačenu u domaći šesnaesterac kreću istovremeno Krunoslav Bratković i vratar Tihomir Bulat. Bulat je nakratko lovi, ali ne dovoljno čvrsto, pa ispalu loptu iskorištava raspoloženi Sharbini.

Već u 35. minuti domaća obrana opet griješi. Ovog puta Bratković u domaćem kaznenom prostoru igra rukom, a sudac bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Penal izvodi Davor Vugrinec, i pogađa za 1:3.

U drugom su dijelu susreta Međimurci još lošiji. Jedva sastavljaju tri dodavanja, ne iskorištavaju ni korner ni slobodan udarac, dok kontre izvode 'penzionerskim' stilom, polako i bez učinka. Gledatelji na terenu imaju prilike vidjeti usporeni film i igru po sredini terena, bez većih prigoda.

Nakon što se u posljednjih dvadesetak minuta susreta tempo igre, barem s gostujuće strane, malo pojačao, Riječani stižu do još jednog pogotka. I ovog je puta odličan Davor Vugrinec, uz pomoć Maria Prišća.

I pošto smo pomislili da Međimurci neće više zatresti mrežu gostiju ni pukom slučajnošću, Siniša Sesar dodaje za Cicera Limu, koji pogađa za konačnih 2:4, ublaživši tako, barem malo, blamažu domaće momčadi.

Nakon ovako poražavajuće igre domaćina, mnogi su se u press loži složili da Međimurju slijede teški dani u Ligi za ostanak. Ne samo da igrači muku muče sa sustavom 4-4-2, već i u igri pokazuju vrlo malo agresivnosti i htjenja, sve ukupno daleko ispod prvoligaške kvalitete.

Albert Pobor, trener Međimurja: "Sami smo sebi zabili dva gola. Jedino što mi preostaje je da definitivno izmijenim sastav, jer se ovako mlako i neagresivno u prvoj ligi ne može igrati."

Dragan Skočić, trener Rijeke: "Zadovoljan sam utakmicom, a rezultat je mogao biti i veći. Iz svlačionice smo izašli s praktički jednim golom manje, no na sreću brzo smo se vratili i rutinski pobijedili. Razlika kvalitete na terenu bila je očita."