Rijeka - Cibalia: Scoria pogodio s Prpićem

Tomislav Pacak • nedjelja, 31.07.2005.

Rijeka je protiv Cibalije ostvarila zacrtano - upisana je laka pobjeda, prva ove sezone, vratio se optimizam među navijače kod kojih je nastala očita podjela oko vratara Dragana Žilića. Naime, dok je radikalniji dio Armade vrijeđao srpskog vratara, dio tribina okrenuo se na stranu golmana i bit će zanimljivo vidjeti kako će se ta situacija razvijati tijekom sezone.

Elvis Scoria napravio je ključan potez uvrštavanjem Marina Prpića u momčad, zajedno s Krpanom, Zekićem i Šarićem sudjelovao je u svim opasnijim akcijama Riječana, a čak tri puta se upisao među strijelce. Već u trećoj minuti kombinirali su Krpan i Šarić, ovaj je odlično ubacio za Prpića koji glavom postiže pogodak za 1:0.

Cibalije u tim trenucima nije bilo nigdje na terenu, igrala je samo Rijeka, a drugi gol pao je već u 10. minuti. Tadić je dodao Liniću koji sjajnom dijagonalom pronalazi Krpana - slijedi niski ubačaj za Prpića koji se još jednom dobro ubacuje i postiže pogodak.

Već je tada bilo jasno da će Cibalia teško doći do boda na Kantridi, Rijeka je jednostavno bila prejaka, a motiviranost je bila očita. Treći gol stigao je u 34. minuti - gotovo malonogometnu akciju odigrali su Prpić i Zekić, a ovoga puta strijelac je Petar Krpan.

Rijeka se zadovoljila s trećim golom i do kraja poluvremena više nije tresla mrežu gostiju, iako je i dalje bila dominantna momčad na terenu. U nastavku ništa novog, i dalje raspoložena Rijeka te posebice Marin Prpić. Igrala se 54. minuta kada je Šarić opet nabacio za Prpića - njegov prvi udarac brani Burcsa, ali Prpić je najbrži na odbijenu loptu i postiže svoj treći, a Rijekin četvrti pogodak.

To je umirilo domaće koji su smanjili ritam i odlučili mirno privesti utakmicu kraja, dok je od bodova već davno odustala Cibalia. Istina, uspjeli su Vinkovčani postići počasni pogodak u 85. minuti - Knežević je prošao kroz obranu Rijeke i smanjio na 4:1. Taj pogodak nije umanjio zadovoljstvo domaćih koji su na autoritativan način stigli do očekivane pobjede.