Osijek - H.dragovoljac: Ljepotica u Gradskom vrtu

Nikola Patković • srijeda, 20.09.2000.

Osam pogodaka, od čega tri mladog Marijana Vuke, malonogometne minijature Almira Turkovića i nogomet kakav se ove sezone rijetko viđa na hrvatskim terenima. Osijek je protiv Hrvatskog dragovoljca potvrdio da je uz Dinamo jedini legitimni kandidat za prvaka, a trenutačno možda i tvorac najljepšeg nogometa u našoj ligi. Prekrasnu sliku iz Osijeka ne može narušiti niti nešto slabije izdanje u prvom dijelu, jer sve je nadoknađeno u drugom, a niti mali broj gledatelja, premda se očekivalo bar 5-6 tisuća ljudi. Na njihovu žalost, nisu se dobro kladili i dosta su izgubili.

Početak je najavio čuda, jer već u 3. minuti Mitu je nakon ubačaja Turkovića doveo bijelo-plave u vodstvo. Međutim, nastavak je ponudio manje od uvertire. Gosti su uglavnom igrali, a domaći pokušavali iz protuudara. Posebice nakon izlaska Bjelice zbog ozljede aduktora, a prije njega izašao je i Malovan zbog problema sa stopalom.

Na odmor se otišlo s rezultatom iz 3. minute, a za to su "krivi" neprecizni Mitu i Turković, koji su pokušavali, ali bez rezultata. No, nastavak je ponudio uraganski nogomet. Turković je u 53. povisio na 2:0, Krstulović u 65. na 3:0 iz slobodnog udarca, a Vujić smanjio u 70. minuti.

Minutu prije gostujućeg pogotka, u igru je ušao Vuka i premda se znalo da će se naći u barem jednoj prigodi za pogodak, nitko nije ni slutio da će to biti čak tri puta, a učinak maksimalan. Prvo je u 71. iskoristio asistenciju Jukića, potom u 75. Turkovića, te u 83. Grnje. Mladi je Osječanin za 12 minuta postigao svoj prvi prvoligaški hat-trick. Slično je radio još samo Igor Cvitanović krajem 80-tih, te ove sezone Domagoj Abramović, doduše s dva pogotka, no za razliku od Vlaka koji Abramoviću više nije pružao prigodu, Mršić vjeruje "novom Šukeru", kako neki već zovu Marijana. Gosti su tek stigli smanjiti na 6:2 iz sjajnog slobodnog udarca Lalića.