H. dragovoljac - Šibenik: Dragičevićeva četvorka!

Alan Sinovčić • subota, 09.03.2002.

Napadač Šibenika Mate Dragičević potopio je danas sastav Dragovoljca, svoj klub je doveo na deseto mjesto koje osigurava opstanak, dok je navijače HD-a ispunio strahom da bi njihov klub u mogućem raspletu naše nogometne lige mogao biti među klubovima koji neće izboriti toliko željeni ostanak u ligi. Bez imalo razmišljanja Matu Dragičevića možemo staviti kao ekvivalent cijelom sastavu Šibenika, i to stoga jer je postigao četiri pogotka zahvaljujući kojima je Šibenik sa 4:0 u Sigetu pobijedio Hrvatski dragovoljac. Podvig je to kakav se rijetko može sresti, ma koliko mi sporili kvalitetu naše Prve nogometne lige, jer postići toliko pogodaka u jednoj utakmici velika je stvar. Dragičevićev uspjeh je zanimljiv utoliko što je ta četiri pogotka postigao u samo 28 minuta drugog dijela, kada je Šibenski uragan pomeo danas neprepoznatljivi sastav HD-a.

Prvo poluvrijeme ponudilo je loš nogomet. Igralo se uglavnom na sredini terena, uz tek jednu pravu prigodu, i to u 45. minuti kada je domaći igrač Lamešić lijepo loptu štopao prsima te iz voleja opalio, ali je lopta pogodila samo lijevu vratnicu gostujućeg gola. Igrači HD-a su igrali vrlo loše, njihovog najboljeg igrača Lalića jedva smo zamijetili na terenu, dok je nešto više odigrao tek kapetan Anto Petrović. Gosti su prijetili iz kontranapada, najviše preko prvih Dragičevića koji je u prvih 45 minuta zaprijetio dva puta.

Drugog poluvremena igrači i navijači HD-a će se sjećati po katastrofi kakvu do sada nikad nisu doživjeli. Na scenu je stupio Dragičević za kojeg domaća obrana nije imala lijeka. U 10. minuti nastavka Kosić je ubacio loptu sa lijevog boka prema Dragičeviću, loše su reagirali domaći Petrović i Kurtović pa je Dragičević uspio poslati loptu u lijevi donji kut vratara Čavline za 0:1. Umjesto da domaći reagiraju većim pritiskom, gosti su još povečavali vodstvo. U 76. minuti Krpan je ubacio loptu iz kornera sa desne strane u šesnaesterac, vratar Čavlina je "zaplivao" što je iskoristio Dragičević i glavom pogodio za 0:2. Šest minuta kasnije već je 0:3. Dragičević je uzeo jednu loptu na 30 metara, povukao desetak metara i pucao prema golu. Danas očajni Čavlina ni to ne uspjeva obraniti, katastrofa domaćih bila je pred vratima. Još minutu kasnije Dragičević postavlja konačan rezultat Ovoga puta asistent je bio Milas, a strijelac naravno, Dragičević.