Treći poraz Dinama u nizu, Zagreb, Hajduk i Varteks po planu

Davor Sajko • nedjelja, 21.10.2001.

Dva prvoligaška para svojim su subotnjim dvobojima započeli 12. kolo 1. HNL. U Koprivnici su "farmaceuti" ispratili Kamen Ingrad s četiri pogotka u mreži, dok su gosti razloga za slavlje imali tek jednom. U drugom susretu Hajduk se dugo mučio s Čakovčanima te je gostujuću mrežu tek u 53. minuti načeo Bošnjak. Do kraja susreta Carević i Đolonga postavili konačnih 3:0 za "bile".

U nedjelju poslijepodne tri pobjede domaćina, od kojih se najviše ističe ona Zagrebova, koji se ponovno uspješno vratio iz rezultatskog deficita. Nakon 30 minuta igre Pomorac je vodio 3:1, ali do kraja su Zagrebaši stići tu prednost i sačuvati prednost na vrhu.

Rijeka Dinamo 1:0

Zadrani su u Sisku poveli već u šestoj minuti, međutim Topolovčani su krajem prvog i sredinom drugog poluvrmena uspjeli preokrenuti rezultat. U Slavonskom Brodu je domaća Marsonija slavila u "slavonskom derbiju", pobjedonosni pogodak za Brođane postigao je Jozo Gašpar sredinom drugog dijela.

U posljednjem susretu nedjeljnog popodneva Zagreb je teško došao do pobjede protiv gostiju iz Kostrene. Nakon prvih 45 minuta bilo je 3:3, dok su Kostrenjani imali vodstvo od 3:1. U nastavku su zahvaljujući pogotku Hasančića "pjesnici" ipak došli do nova tri boda.

Euro-Varteks nakon odlične igre prikazane u prvom susretu 2. kola protiv danskog Bröndbyja dočekao je Šibenik i goste iz Krešimirovog grada i ispratio s tri pogotka. Sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu.

U Osijeku na stadionu u Gradskom vrtu gledatelji su mogli uživati u "golijadi" koju su im priuštili domaći igrači. S čak 6:1 su Osječani ispratili goste iz zagrebačkog Sigeta, tri gola djelo su povratnika Petra Krpana.

U Rijeci je Dinamo nastavio svoj crni niz. Nakon Hajduka i Kamen Ingrada, treći uzastopni poraz nanijela im je Rijeka. Jedini pogodak na utakmici djelo je Sedloskog u 33. minuti (autogol), dok su "modri" ostali s deset igrača na terenu nakon što je Petrović zaradio crveni karton devet minuta prije kraja susreta.