1:0 – Kvesić (20); 2:0 – Garba (36); 3:0 - Kvesić (47), 4:1 - Kvesić (86)
Bešić (20), Buinac (54), Kunert (57), Garba (81)

3:1 - Dodik (82)
M. Kovačević (26), S. Bošnjak (26)

Igrač utakmice: Anđelko KVESIĆ

Nakon pet odigranih kola u prvoj hrvatskoj nogometnoj ligi novom prvoligašu TŠK-u, pošlo je za rukom upisati i prvu pobjedu. U utakmici koja je sa strane Topolovčana već početkom tjedna okarakterizirana sa "biti ili ne biti", domaćini su dohvatili tri životno značajna boda i vrlo uvjerljivu 4:1 pobjedu protiv renomiranijih gostiju iz Koprivnice. Nakon solidnih nastupa u Intertoto kupu, Slaven nastavlja sa lošim prezentacijama u domaćem prvenstvu te tako sve manje podsjeća na prošlogodišnji, snažni Belupo.

Nakon početnih 20 minuta pritiska od strane gostiju, lijepa utakmica je u potpunosti pripala domaćinima. Najraspoloženiji igrač TŠK-a, Anđelko Kvesić prvi je načeo mrežu Farmaceuta već u 20 minuti. Do poluvremena, na 2:0, vodstvo je povisio vrlo agilni Garba. O igri Slavena u to vrijeme, možda dovoljno govori podatak da je trener Besek već u prvom dijelu mijenjao dvojicu iz početnih 11. Niti nastavak nije ponudio preokret. Dapače, Topolovčani su sve dvojbe riješili novim pogotkom Kvesića dvije minuta nakon odmora. Slaven je nakon toga preuzeo igru, imao više poluprilika, no preokret je bio miljama daleko. U zadnjih 10 minuta gosti su golom Dodika smanjili na 3:1, a Topolovčani stavili točku na i, trećim golom Kvesića.

Izjave nakon utakmice:

Dražen Besek: Čestitam igračima TŠK-a na zasluženoj pobjedi. Pobjeda je ostvarena vrlo rano zahvaljujući Slavenovim neozbiljnostima, greškama najiskusnijih igrača. Nakon vodstva domaćina pokušali smo dostići prednost, ali ujedno smo ostavljali puno prostora rastrčanom domaćinu koji je iskoristio početničke greške mojih igrača. Krajnje je vrijeme da se zamislimo koliko ozbiljno mislimo igrati i da li uopće mislimo igrati. TŠK-u još jednom čestitam, njihovi igrači su sve pokazali na terenu.

Ivica Vidović: Prvo bih se vratio na početak tjedna kad smo već nakon poraza od Dragovoljca počeli pripreme za ovu vrlo važnu utakmicu. Pripremali smo se taktički na brojnim sastancima. Otišli u karantenu u Topusko gdje smo se svi međusobno pogledali u oči i greške iznijeli u samokritičnim izlaganjima. Zaključili smo da ako želimo nešto postići u ovoj ligi da moramo na svakoj utakmici ostaviti srce na terenu. Belupo je danas u prvih 10-ak minuta imao 2-3 izgledne prilike gdje smo mi što zahvaljujući sreći, što izvanrednim obranama vratara Pinjagića ostali bez primljenog gola. Da smo primili gol bilo bi izuzetno teško vratiti se u utakmicu. Mislim da smo igrali borbeno, angažirano i da smo potpuno zasluženo pobijedili. Čestitam svojim igračima na odličnoj igri, i zahvaljujem igračima Slavena na korektnom ponašanju na terenu.

Goran Geršak: Što reći nakon ovako visokog poraza? Mislim da smo u utakmicu ušli preopušteno, mišlju lako ćemo, da neće biti problema sa TŠK-om, momčadi koja je prošlu sezonu provela u 2. ligi.To nam se više ne smije događati i jako sam razočaran što svojom to i igrom mojih suigrača.

Anđelko Kvesić: Kao prvo čestitam suigračima i divnoj publici, iako među njima ima i veliki broj onih koji nas ne vole. U susret smo ušli koliko angažirano i borbeno toliko i sa određenim respektom prema momčadi iz Koprivnice koja je po meni jedna od 5 najboljih momčadi lige. Unatoč visokom porazu dokazali su i ovdje da su dobra ekipa koja ima i glavu i rep. Bilo bi jako dobro da u slijedećem kolu na Poljudu ponovimo ovako dobru partiju. Svoja 3 gola posvećujem sinu Luki.