Dinamo opet na vrhu, Hajduk jedva iščupao bod!

Goran Štimec • ponedjeljak, 06.03.2000.

Slavlje zagrebaša nakon prvog pogotka (Snimio: Dražen Patarčić)

Nakon 21. kola Prve HNL Dinamo je ponovo preuzeo vodeću poziciju na ljestvici. Utakmica maksimirskog kluba protiv Hrvatskog dragovoljca u Zaprešiću izgleda, nakon rezultata 2:4, kao da je bila laka, no imali su "dragovoljci" i 2:2. Počelo je pogocima Igora Cvitanovića (11) i Šokote (16) za 0:2, ali se momčad iz Sigeta vraća pogocima Čale i Đolonge. U 75. minuti Mikić povisuje na 2:3, a Mumlek osigurava pobjedu tek u 90. minuti.

Hajduk je, pak, uz puno muke iščupao bod protiv Cibalije - na Poljudu! Poluvrijeme bez golova, a onda hladni tuš Marija Meštrovića u 62. minuti. Bod je ipak osigurao Baturina pet minuta prije kraja.

U ostalim utakmicama, u Kranjčevićevoj je Zagreb u možda najboljoj ovosezonskoj partiji bio bolji od loše Rijeke 4:1, uz tri gola Joška Popovića. Osijek je izvukao bod protiv Varteksa u Gradskom vrtu tek pogotkom Turkovića u 90. minuti, Vukovar 91 je izgubio kod kuće od Istre, dok su Slaven Belupo i Šibenik igrali bez golova.