Zimski sportovi

Maple Leafsi svladali Bruinse i izborili sedmu utakmicu

Branimir Korać, HINA • petak, 03.05.2024.

Florida Panthersi još uvijek čekaju na protivnika u polufinalu Istočne konferencije. Maple Leafsi i Bruinsi o polufinalisti će odlučiti u sedmoj utakmici...

Toronto Maple Leafsi su sinoć kod kuće u šestoj utakmici prvog kruga doigravanja Istočne konferencije NHL-a pobijedili Boston Bruinse s 2:1 i izjednačili na 3-3 u seriji.

Igraj na utakmice NHL doigravanja na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ovom su pobjedom izborili sedmu utakmicu koja će se u noći sa subote na nedjelju igrati u Bostonu.

Oba gola za Toronto zabio je William Nylander, prvi u posljednjoj minuti druge trećine, a drugi 2:13 minute prije kraja utakmice. Morgan Geekie bio je jedini strijelac za Boston.

Boston je već vodio 3-1 u pobjedama, a sada će i drugu sezonu igrati sedmu utakmicu. Prošle sezone, Bruinsi su eliminirani nakon što su poveli s 3-1 u pobjedama protiv konačnih finalista Florida Panthersa.

Hokejaši Floride, koji su s 4-1 eliminirali regionalne rivale Tampa Bay Lightning, čekaju najboljeg iz susreta Bostona i Toronta.

Boston čeka svoj 21. naslov od sezone 2010./11., dok su Maple Leafsi zadnji od svojih 21 naslova osvojili davne 1967. godine i od tada nikad nisu igrali u finalu Stanley Cupa.

Drugi polufinalni par Istočne konferencije je New York Rangers - Carolina Hurricanes.