Lea Bošković bez većih problema do drugog kola Challengera

Petar Jenjić • srijeda, 01.05.2024.

Lea Bošković uspješno je otvorila nastup na Challengeru u španjolskoj Lleidi. Na startu turnira bila je bolja od Anne Siskove...

Na Challengeru u španjolskoj Lleidi nastupa hrvatska tenisačica Lea Bošković koja je u prvom kolu turnira za protivnicu imala Annu Siskovu iz Češke.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Siskova je uspješno prošla kvalifikacije, ali na startu turnira nije mogla protiv hrvatske predstavnice koja je slavila sa 6:4, 6:1 nakon jednog sata i 19 minuta provedenih na terenu.

Samo jedan break vidjeli smo u prvom setu, a dogodio se u petom gemu kada je Bošković povela 3:2. Nakon toga spasila je jednu break šansu protivnice i odradila ostatak seta u svoju korist.

Za razliku od prvog, drugi set bio je potpuno jednosmjeran. U prva tri gema vidjeli smo tri breaka. Bošković je povela s 2:1 pa dobila sljedeća četiri gema.

U sljedećem kolu hrvatska će tenisačica igrati protiv bolje iz dvoboja Despina Papamichail - Magdalena Frech.